VIDEO: Włoszki, które uwiodły świat - Nasz Swiat
24
So, czerwiec

Kultura

Maciej A. Brzozowski, autor bestsellerowej książki ‘Włosi. Życie to teatr’, o której pisaliśmy TUTAJ, znawca i miłośnik Półwyspu Apenińskiego, tym razem przyjrzał się niezwykłym kobietom i zabiera nas w podróż do ich świata.

Najnowsza książka Macieja A. Brzozowskiego “Boskie. Włoszki, które uwiodły świat” są zachwycające, namiętnei niebezpieczne. Kobiety sukcesu, władczynie trendsetterki. Ich życiorysy zapewniłyby dostatnie życie hollywoodzkim scenarzystom. Oto boskie Włoszki, które świat pokochał. I znienawidził. Carla Bruni żyje jak księżniczka z francusko-włoskiej bajki. Prasa z zapartym tchem czyha na jej potknięcia. Luisa Casati jest drugą po Matce Boskiej najczęściej portretowaną kobietą w historii. Sonia Gandhi, córka murarza, porzuca wszystko dla miłości. Nie spodziewa się, że ta decyzja postawi ją na czele największej partii na świecie. Katarzyna Medycejska zmusza kobiety do noszenia gorsetów. Nawet nocą. 33 centymetry to wymagany przez królową obwód talii. Jadwiga Toeplitz-Mrozowska w podkieleckiej wsi marzy o sławie. Dzięki uporowi trafia na salony elity finansowej i intelektualnej Królestwa Włoch.


Maciej Brzozowski, znawca i miłośnik Półwyspu Apenińskiego, opowiedział w programie Dzień Dobry Wakacje o niezwykłych Włoszkach, które uwiodły świat, bohaterkach jego nowej książki.