Buty wiosna-lato 2016 - Nasz Swiat
08
Śr, grudzień

Moda

Modne buty wiosna-lato 2016. Oto modele, które będą hitem sezonu.

 

Loafers z lub bez wycięcia

Męskie buty loafers zmienione w damski klasyk z wyciętym lub zamkniętym noskiem. Loafers cechuje minimalizm widoczny dzięki zachowawczym detalom i w ponadczasowych kolorach. 

   

 

Boy sneaker

Kolejny model skradziony z męskiej szafy. Inspiracja tenisem i koszykówką. Sportowe obuwie kończące się na wysokości kostki z rzepami na przodzie to kluczowy model tego sezonu. 

   

Gladiatorki

Gladiatorki przechodzą reaktywację na nowo, latem 2015 były must have’em, w tym sezonie stawiamy na długie sięgające kolana na płaskim lub niskim obcasie.  

 

Oxford mule

Trzeba zauważyć, ze w tym sezonie w damskim obuwiu widać męski pierwiastek. Kolejny model obuwia z garderoby pana, przerobiony w kobiecą wersję. Mowa o połączeniu butów oxford z mule (obuwie, które nie jest zabudowane z tyłu i często mają zakryte palce). 

   

 

Japonki

Nieliczne obuwie, które ostatnimi czasy nie wychodzi z mody. W każdym sezonie przechodzi rewitalizację poprzez nadruk, kolor czy rodzaj materiału. Modne, wygodne i ponadczasowe. 

 

 

Agnieszka Łepek

Źródło zdjęć: office.co.uk, next.co.uk, lyst.co.uk, thebestfashionblog.com, styletechnews.com, soleredemption.com, pinterest.com, dsw.com, tresmode.com, footwearworl.com,etsy.com, shape.com, shop.nordstrom.com, filenesbasement.com