Rosyjski banknot z penisem - Nasz Swiat
05
Śr, sierpień

Z przymrużeniem oka

Rosyjski banknot deprawuje nieletnich? Wymienią gorszący banknot z nagim Apollem?

Niedawno rosyjski deputowany z Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji (LDPR) Chudiakow ze zgorszeniem dostrzegł na 100-rublowym banknocie penisa. Męskie przyrodzenie na banknocie, to część nagiego greckiego boga sztuki Apolla, znajdującego się na rewersie banknotu będącego w obiegu w Rosji.Warto dodać, że Apollo powożący rydwanem czterech koni z banknotu, to wizerunek autentycznej rzeźby, stojącej w Moskwie przed wejściem do teatru Bolszoj. Miejsce i rzeźba słynne, wielokrotnie uwieczniane na zdjęciach, pocztówkach i w innych publikacjach.

Deputowany być może nigdy nie widział słynnego posągu Apolla w Moskwie, dlatego oburzył go fragmencik tego posągu na banknocie. - Wyraźnie widać, że jest nagi! Ma genitalia! - powiedział wzburzony rosyjski polityk i w Dumie Państwowej (rosyjskim Sejmie) złożył oficjalny wniosek o ocenzurowanie banknotu i wycofanie z obiegu obecnej 100-rublówki.

Deputowany nie jest pierwszy, którego zgorszyły męskie genitalia Apolla. W 2011 roku, po renowacji teatru i pomnika okazało się, że Apollowi przysłonięto "męskie klejnoty" figowym listkiem.

Na zdjęciu: Apollo z rosyjskiego banknotu