Wesoły wieżowiec na nartach we Włoszech - Nasz Swiat
24
Pt, wrzesień

Z przymrużeniem oka

Wybrał się w góry Dolomity, na północy Włoch i ustanowił kolejny rekord.

Po pracowitym roku spędzonym na podróżach po świecie, wreszcie znalazł czas na wypoczynek. Wesoły wieżowiec wybrał się w Dolomity, znajdujące się na północy Włoch, które są częścią Alp Wschodnich. To miejsce szczególne, gdyż Dolomity od kilku lat znajdują się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. "Wieżowiec" pojeździł tu na nartach, a także zdobył szczyt góry Pralongiá, która ma wysokość 2140 metrów nad poziomem morza. Wysoko, ale może jeszcze kiedyś wybierze się w jeszcze wyższe Himalaje i pobije ten rekord? Wesoły wieżowiec sfotografował się też obok szczytu góry Sassongher (2665 metrów nad poziomem morza), leżącym na terenie gminy Corvara.

 

Aby dotrzeć w Dolomity, wesoły wieżowiec przebył samolotem ponad 10 tysięcy kilometrów, razem z Adamem Ciesielskim mieszkającym w Republice Południowej Afryki, ambasadorem Partii Dobrego Humoru w RPA. Tym razem "wieżowiec" ma nieco inny kształt - jest szerszy niż dotychczas, dzięki czemu bardziej stateczny i nie przewraca się aż tak na wietrze.

"Wieżowiec" w Dolomitach, który został sfotografowany w kilka dni po Sylwestrze, otwiera kolejny rok i jest pierwszym wesołym wieżowcem sfotografowanym w 2014 roku, a 180-ym w kolejności. Lada dzień informacje (wraz ze zdjęciami) o kolejnych miejscach, które odwiedził.

Dolomity, to już piąte miejsce we Włoszech, w które wybrała się papierowa siedziba najbardziej wesołej organizacji świata, Partii Dobrego Humoru. Wcześniej odwiedził Rzym, Terni, Imperię i Florencję. Dlatego od niedawna na Facebooku istnieje oddzielny profil: Good Humor Party Italia - zapraszamy do polubienia.

Na zdjęciach: Dwa wybrane ujęcia, spośród podróży "wieżowca" w Dolomity