Meg Ryan skończyła 50 lat - Nasz Swiat
25
Pt, wrzesień

...z wielkiego świata

Kilka dni temu, amerykańska aktorka zdmuchnęła 50 świeczek.

Meg Ryan / foto: WikipediaMeg Ryan (Margaret Mary Emily Anne Hyra) urodziła się 19 listopada 1961 roku w Fairfield. Po raz pierwszy, w 1981 roku, będąc jeszcze studentką dziennikarstwa na New York University zagrała w swoim pierwszym filmie George'a Cukora Bogaci i sławni (1981), a po debiucie kinowym spędziła ponad dwa lata na planie popularnego serialu telewizyjnego As the World Turns wcielając się w rolę Betsy.

Na duży ekran Meg powróciła w 1986 r. w filmie "Top Gun", grając żonę Anthony’ego Edwardsa. Rok później poznała swojego przyszłego męża Dennisa Quaida na planie komedii "Interkosmos". Prawdziwą sławę przyniosła jej jednak rola w filmie z 1989 r. "Kiedy Harry poznał Sally", gdzie zagrała w duecie z Billym Crystalem.

Ryan poślubiła Dennisa Quaida w Walentynki 14 lutego 1991 r., jednak jej małżeństwo trwało niecałe dwa lata. Para rozstała się po głośnym romansie aktorki z Russellem Crowe'em na planie "Dowodu życia". Kilka miesięcy przed rozwodem z Quaidem, Meg urodziła Jacka Henry'ego, natomiast w 2006 roku aktorka adoptowała dziewczynkę z Chin, Daisy True.