Przegląd europejskich księżniczek - Nasz Swiat
15
Pn, lipiec

...z wielkiego świata

Piękne, reprezentatywne, urocze – tak chyba można określić współczesne europejskie księżniczki. Niektóre z nich budzą kontrowersje. Inne - żyją w cieniu. Wzorują się na nich nie tylko małe dziewczynki…

Urocza księżna Cambridge

Nie ulega wątpliwości, że najpopularniejszą księżniczką na świecie jest obecnie żona brytyjskiego księcia – Katarzyna Elżbieta Mountbatten-Windsor, która otrzymała tytuł księżnej Cambridge. W Opactwie Westminsterskim odbył się huczny ślub najsłynniejszej pary ostatnich lat. Suknia panny młodej wzbudziła skrajne opinie. Niektórzy posądzali piękną Kate o skopiowanie kreacji - niemal identyczną suknię miała jedna z włoskich aktorek oraz księżna Monako - Grace Kelly. Ale to nie jedyna wpadka księżniczki! Jak podaje dailymail.co.uk, na 90. urodzinach księcia Filipa, pojawiła się w sukni, w jakiej wcześniej wystąpiła Madonna. Kate inspiruje się też aktorką Leighton Meester. Warto dodać, że żona księcia Williama zajęła trzecie miejsce na liście najpiękniejszych księżnych, wyprzedzając w rankingu nawet księżną Dianę!

Wybranka księcia Monako

Duże kontrowersje wiążą się z Charlene Wittstock – wybranką księcia Monako Alberta II. Ślub został zaplanowany na pierwsze dwa dni lipca 2011 roku. Jednak kilka dni przed ceremonią pojawiły się wątpliwości. W jednej z francuskich gazet ukazały się bowiem informacje na temat kolejnego nieślubnego dziecka Alberta. Mimo wszystko ceremonia zaślubin odbyła się 1 lipca 2011 roku.
Wybranką księcia Monako jest pływaczka – była reprezentantka olimpijska RPA. Czy Charlene Wittstock pogodzi się z barwnym życiem uczuciowym Alberta?

Ósma w kolejce do tronu…

A co słychać w Belgii? Jedną z księżniczek jest Maria Laura. Aktualnie jest ósma w kolejce do tronu. Studiuje język chiński w Londynie i na pewno nie może zachwycić swą urodą...przynajmniej w porównaniu z innymi europejskimi księżniczkami.
Braku urody nie można zarzucić księżniczce Hiszpanii. Letizia to żona Filipa Burbona. Jest dziennikarką, a dla Hiszpanek stanowi wzór elegancji i szyku.

Życie na dworze nie może być nudne…

Urody można pozazdrościć też Madeleine – pięknej księżniczce Szwecji. Jest trzecia w kolejce do tronu. Urocza blondynka ma już na swoim koncie niejeden zawód miłosny. W 2009 r. zaręczyła się z Jonasem Bergstroemem, który, jak się okazało, wielokrotnie zdradzał wybrankę. Zaręczyny oczywiście zerwano.

Siostra Madeleine – Wiktoria nie raz wzbudzała kontrowersje. Podejrzewano ją o anoreksję i bulimię. Piękna księżniczka wygrała jednak z chorobą, po czym wdała się w romans z własnym trenerem, co nie było zaszczytem dla królewskiej rodziny. Cóż... życie na dworze po prostu nie może być nudne!