Urodzinowy prezent od księżnej Diany - Nasz Swiat
16
Wt, lipiec

...z wielkiego świata

21 czerwca William - książę Cambridge skończył 30 lat. Tego dnia przejął też część kapitału wieczystego po matce.

William - książę Cambridge / foto: Wikimedia CommonsZgodnie z testamentem, zmarłej tragicznie w 1997 roku księżnej Diany, książę William, z chwilą ukończenia 30 roku życia uzyskał prawo do dysponowania połową założonego przez nią funduszu powierniczego, którego całkowita wartość wynosi 20 mln funtów.

Druga połowa spadku po matce przeznaczona jest dla księcia Harry’ego, gdy także ukończy 30 lat.

Książe William przyszedł na świat 21 czerwca 1982 roku w St. Marys Hospital w londyńskim Paddington. Zaraz po urodzeniu ważył  7 funtów i 4 uncje.

Jako wnuk brytyjskiej monarchini i syn księcia Walii nazywany jest "Jego Królewska Wysokość Książę Wilhelm z Walii". Gdy był dzieckiem, jego rodzice pieszczotliwie nazywali go "Wombat".

Został ochrzczony 4 sierpnia 1982 r. w dniu 82 urodzin jego prababci, w pokoju muzycznym Pałacu Buckingham, czego dokonał Arcybiskup Canterbury dr Robert Runcie. Jego rodzicami chrzestnymi byli: król Hellenów Konstantyn II, sir Laurence van der Post, Alexandra Windsor, lady Ogilvy, Natalia Grosvenor, księżna Westminster, Norton Knatchbull, lord Romsey i lady Susan Hussey.

William jest drugą osobą, po swoim ojcu, w kolejce do tronu Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.(mam)