Zakazano reklamy, bo sexy anioły obrażają uczucia religijne - Nasz Swiat
25
Pt, wrzesień

...z wielkiego świata

W spocie reklamowym dezodorantu Axe na włoskie miasteczko spadają z nieba skąpo ubrane anioły zwabione zapachem młodego mężczyzny, spryskanego reklamowanym dezodorantem. Oszołomione wonią włoskiego młodzieńca przybyłe z niebios seksy piękności roztrzaskują aureolę o ziemię, a następnie gubią sporo piór w jego sypialni. Głos lektora tak komentuje ten obraz: „Excite, nowy zapach Axe. Nawet anioły spadają".

W RPA uznano, że reklama obraża uczucia religijne katolików i zakazano jej emisji.

 


- Problem nie jest w tym, że anioły wykorzystano w celach komercyjnych, ale niedopuszczalne jest to, że pokazano je w sposób, który sugeruje, że rezygnują z niebiańskich cech dla ludzkich pragnień –  tłumaczy Advertising Standards Authority,  cenzor krajowa organizacja dbająca o standardy reklamowe na rynku, która zabroniła pokazywania „Fallen Angels” w telewizji.

W bieżącym roku  urzędnicy ASA ocenzurowali w Wielkiej Brytanii m.in. reklamę podkładu do twarzy Lancome z Julią Roberts, bo spece od retuszu fotograficznego za bardzo wyprasowali jej zmarszczkireklamy, a także perfum Opium YSL za „promowanie narkomanii”.

 

(wda)

 

 

embed video plugin powered by Union Development