Bądź piękna na co dzień - Nasz Swiat
01
Śr, grudzień

Zdrowie i uroda

Każda z Was na pewno wie, że aby dobrze wyglądać w danej fryzurze musi być ona nie tylko dobrze ostrzyżona, ale również odpowiednio ułożona.

Wychodząc od fryzjera wyglądamy świetnie, ale co zrobić w kolejnych dniach, kiedy włosy już nie są tak ułożone, jak po wizycie w zakładzie?
Nie każda z Was może sobie pozwolić na codzienne wizyty w salonie, choćby ze względu na czas, dlatego też możecie same spróbować ułożyć włosy w piękne fryzury, lecz musicie pamiętać, że będzie Wam potrzebny do tego odpowiedni sprzęt i dobrze dobrane kosmetyki, których należy używać przed suszeniem włosów i podczas stylizacji.

Mycie włosów
Aby umyć dobrze głowę, czynność tą powtarzamy dwa razy. Odpowiednio dobrany szampon i odżywka to już połowa sukcesu. Pierwsze mycie powinno być energiczne, tak aby dobrze wymasować i oczyścić skórę głowy z martwego naskórka i tłuszczu. Kolejne, to mycie pielęgnacyjne. Masujemy skórę głowy oraz włosy na długościach i końcach i pozostawiamy spieniony szampon na włosach na około 2 minuty, po czym dokładnie go spłukujemy.

Odżywka
Kolejnym krokiem jest nałożenie odżywki po to, aby po uprzednim myciu zamknąć łuskę włosa. Odżywki nie powinno się nakładać od skóry głowy. Po około pięciu, dziesięciu minutach, w zależności od produktu, spłukujemy ją obficie ciepła wodą, a ostatnie płukanie wykonujemy wodą letnią co zamknie do końca łuskę i sprawi, że włosy będą lśniące i błyszczące.

Suszenie
Przed rozpoczęciem suszenia, musimy pamiętać o użyciu odpowiedniego produktu, który zadziała jako ochrona przed gorącym powiewem suszarki do włosów i ułatwi rozczesanie i modelowanie włosów. Jeśli chcecie uzyskać efekt prostych i błyszczących włosów, polecam krem firmy GHD Straight & Tame Cream (ujarzmi on kręcone i zbuntowane włosy). Dzięki jego zastosowaniu włosy zostaną wygładzone, ponieważ produkt ten nie tylko uspokaja, ale także prostuje i chroni włosy przed uszkodzeniem na skutek stosowania termo aktywnych narzędzi fryzjerskich.
W zależności od długości i grubości włosów, krem należy stosować od trzech do pięciu pompek produktu, rozprowadzając go równomiernie na wilgotnych włosach.
Suszarka też ma ogromne znaczenie. Powinna być dwubiegowa z dwoma stopniami temperatury oraz z możliwością użycia zimnego nawiewu, co na sam koniec dobrze uformuje fryzurę. Dodatkowym atutem będzie opcja anty jonizująca.

Szczotki
Na rynku dostępne są różne szczotki: metalowe, plastikowe i drewniane. Metalowe i okrągłe należy używać przede wszystkim do modelowania włosów w fale i loki. Ich aluminiowa powłoka pomaga w utrzymaniu temperatury przy modelowaniu tak, by kształt włosów łatwiej było uformować, zaś szczotki drewniane z gęstym włosiem nadają się do wygładzania włosa. Istotny jest rozmiar szczotki. Im włosy dłuższe, tym szczotka powinna być grubsza.

Włosy pod kontrolą
Aby mieć włosy pod kontrolą cały dzień, polecam lekki spray GHD Straight & Smooth Spray, przeznaczony do włosów porowatych i grubych, dzięki któremu Twoje włosy będą prostsze i gładsze, a jednocześnie chronione przed uszkodzeniem ich struktury podczas stosowania termo aktywnych narzędzi do stylizacji. Spray zawiera GHD Protection System.
Dla stworzenia długotrwałego efektu prostych włosów, blokując elektryzowanie się i puszenie pasm należy zastosować od czterech do sześciu aplikacji sprayu na wilgotne włosy przed suszeniem.

Efekt włosów falowanych lub kręconych
Jeśli chcecie mieć włosy falowane lub kręcone, to przed suszeniem powinniście spryskać włosy od nasady po końce produktem GHD Curl Hold Spray (lekki i niesklejający pasm spray), który doskonale współdziała z lokówką, prostownicą lub wałkami termicznymi, tworząc idealnie kształtne i trwałe loki. Spray ten chroni też strukturę włosa przed uszkodzeniem na skutek działania wysokiej temperatury.

Prostownica
Jeżeli używacie prostownicy, pamiętajcie, że temperatura jaką ustawicie musi być zawsze odpowiednio dobrana do danego gatunku włosa, a płytki prostownicy nie powinny być wykonane z metalu lub porowate, wyszczerbione. Polecam prostownicę GHD, którą oprócz prostowania włosów nadaje się do podkręcania, falowania, lokowania włosów, w zależności od potrzeb stylizacji.

Włosy cienkie i delikatne
Jeśli macie włosy cienkie i delikatne, a do tego jest ich niewiele, polecam GHD Root Lift Spray, zawierający GHD Protection System (zapobiega płaskiej fryzurze i opadaniu pasm). Stosując ten skuteczny produkt, wasze włosy uniosą się już od nasady.
Nałóżcie 1-2 pompki produktu na wilgotne włosy, jak najbliżej ich nasady. Wysuszcie pasma przy użyciu suszarki i szczotki.
Aby szybko dodać objętości suchym włosom, pochylcie głowę i zaaplikujcie produkt w okolicach nasady włosów, po czym wysuszcie włosy suszarką do włosów.

Piotr Wywiał
Salon Trinity
Via Dei Delfini 18, Rzym
tel. 0669940639