Jak dbać o bieliznę? - Nasz Swiat
23
N, styczeń

Zdrowie i uroda

Jesteście pewne, że prawidłowo pierzecie i pielęgnujecie swoją bieliznę?

Pamiętajcie, że budowa nowoczesnego biustonosza jest dość złożona i skomplikowana. Do jego produkcji,  oprócz szlachetnych tkanin i delikatnych akcesoriów, stosuje się również zaawansowane technologie. Jeśli będziecie dbać o niego w odpowiedni sposób, pozwolicie mu zachować dłużej doskonały kształt i strukturę.

Jak pierzecie  swoją bieliznę? Radzimy wam, aby prać ją zawsze ręcznie w letniej wodzie (prawie zimnej),  przy użyciu detergentu przeznaczonego do prania delikatnych tkanin (bez używania płynów zmiękczających). Podczas prania nie trzyjcie bielizny, tylko delikatnie ją wykręcajcie. Pranie ręczne przedłuży żywotność bielizny, pozwala zachować pierwotne właściwości materiału oraz kolor.

Co powoduje pranie twojej bielizny w pralce ? Pamiętajcie, że pralka napina delikatne tkaniny, deformuje fiszbiny oraz usztywniane miseczki, niszczy delikatne szwy i akcesoria, powoduje rozdarcia i uszkodzenia tkaniny w pobliżu fiszbin.
Równie istotne jest suszenie wypranej już bielizny. Większość producentów zaleca, by szczególnie biustonosze schły rozłożone na ręczniku umieszczonym na płaskiej powierzchni. Wisząc stanik ulega rozciągnięciu, a miseczki zniekształceniu. Suszcie bieliznę daleko od źródeł ciepła, takich jak kaloryfer, gdyż niszczą one fiszbiny i elastyczność materiałów.

„Życie”  biustonosza traktowanego z należytą starannością trwa około 6 miesięcy. Zalecamy, aby nie nosić tego samego biustonosza dwa dni pod rząd, odpowiednia przerwa pomoże tkaninie odzyskać jej pierwotny  kształt.

Pati i Jò – zawodowe polskie brafitterki, prowadzące swój salon w Wiecznym Mieście,  właścicielki patentu Bra Fittingu na Włochy.

www.patijo.it
Info: 327 73 93 707