Jak dbać o dłonie po świątecznych przygotowaniach? - Nasz Swiat
26
Cz, maj

Zdrowie i uroda

Po świątecznym kucharzeniu i robieniu domowych porządków, Twoje dłonie mogą domagać się wzmożonej troski. Delikatna skóra może wzywać o pomoc, charakteryzując się nadmiernym wysuszeniem, zaczerwienieniem, pieczeniem i pękaniem opuszków palców. Kiedy takie dolegliwości się pojawią, zacznij działać i to szybko, by zniwelować drobne uszkodzenia. A zatem...

Peeling do dłoni

Nie używaj tego do ciała, bo jest gruboziarnisty i może dodatkowo podrażnić skórę. Zdecydowanie lepiej jest zastosować ten, którego używamy do twarzy. Jest delikatniejszy, a także pomoże pozbyć się martwych komórek naskórka. Jeśli akurat nie dysponujesz takim kosmetykiem, możesz także użyć do tego zabiegu skrystalizowanego miodu, który dodatkowo zregeneruje skórę.

Kąpiel w oliwie

Kąpiel dłoni w podgrzanej oliwie, która odżywi skórę. Jeśli pragniemy pozbyć się drobnych przebarwień, warto sięgnąć po sok z cytryny, który rozjaśni naskórek.

Odżywczy zabieg na noc

Nałóż na dłonie grubą warstwę kremu nawilżającego, a następnie naciągnij na nie bawełniane rękawiczki. Podczas snu składniki kosmetyku zaktywizują się pod wpływem ciepła i nad ranem powitasz dzień z jedwabiście miękką skórą dłoni.

Agnieszka Podjacka

Jeżeli zainteresowała Cię historia Agnieszki i jej praca, odwiedź jej stronę: Aganails