Pielęgnacja włosów i skóry głowy pod czas zimy - Nasz Swiat
11
Cz, sierpień

Zdrowie i uroda

Zima jest porą roku, podczas której bardzo często przykrywamy głowę w celu zapobiegania wyziębienia organizmu oraz skóry głowy. Noszenie nakrycia głowy może doprowadzać jednak do nadmiernego wypadania włosów oraz ich przetłuszczania. Nie wszyscy jednak wiedzą, że tłuszcz, który odkłada się na włosach jest doskonałą, naturalną ochroną na włosy farbowane, rozjaśniane, ale także naturalne.

W czasie zimy powinniśmy dbać w szczególny sposób o nasze włosy, stosując kosmetyki pielęgnacyjne, przeznaczone do włosów przetłuszczających się. Polecam szczególnie szampony Deep Clean, Deep Cleansing, które świetnie oczyszczą skórę głowy oraz włosy, pozostawiając na nich przyjemny zapach.

Produkty Deep Clean można stosować codziennie, lecz osobiście polecam je do stosowania maksymalnie co dwa dni, szczególnie w przypadku włosów farbowanych, ponieważ jak sama nazwa wskazuje, szampony te dokładnie i głęboko oczyszczają skórę i włosy, a w przypadku farbowanych stosowanie ich zbyt często spowoduje szybkie „wypłukanie” koloru, przez co zmatowieją. Między jednym, a drugim myciem możemy użyć szamponów przeznaczonych specjalnie do włosów farbowanych lub na bazie soi i organicznych składników, tzw. Organics Shampoo.

Produkty Deep Clean te można używać na co dzień do pielęgnacji włosów naturalnych. Polecam je szczególnie mężczyznom, którym nadmiernie przetłuszcza się skóra głowy.

Należy pamiętać, że szampony oczyszczają włosy, otwierając ich łuskę. Dlatego też ważne jest, by po umyciu zastosować na nie odżywkę, która zamknie łuskę, przez co będziemy mieć włosy gładkie i błyszczące.

Zima jest dobrym okresem na częstsze podcinanie końcówek włosów. Ta pora roku z racji większego apetytu i ilości spożywanych pokarmów powoduje szybszy wzrost włosów. Jeśli włosy są krótkie lub średniej długości, używając nakrycia głowy, narażamy włosy na tarcie, a co za tym idzie wyłamywanie się ich na różnych długościach i rozstrzępienia końcówek na znacznie dłuższej linii (przy włosach rozdwajających się). Jeśli zależy nam bardziej na włosach zdrowych niż na świeżej fryzurze, należy wsmarowywać w końcówki włosów olejki organiczne z jojobą, słonecznikiem, soją, dynią, czy lnem. Te i wiele innych składników organicznych znajdziemy w produkcie Moisture Boost, który można nabyć tylko w profesjonalnych salonach fryzjerskich.

Piotr Paweł Wywiał

Salon Trinity Via dei delfini 18, Roma