Sekret młodych dłoni - Nasz Swiat
02
So, lipiec

Zdrowie i uroda

Zadbane ręce są niewątpliwie wizytówką każdego człowieka. Niestety, w pewnym okresie życia zaczynamy starzeć się i proces ten odbija się również na naszej skórze. Zabiegi odmładzające oraz regenerujące skórę, powinny zatem objąć całe ciało, a zwłaszcza te partie, które są szczególnie wrażliwe i delikatne.

Skóra dłoni, zwłaszcza u kobiet jest cienka i wrażliwa, dlatego wymaga ona szczególnej troski. Z biegiem lat, traci ona tłuszcz, a tym samym naturalny, młody wygląd. Pogarsza się również jej jakość. Zaczynają pojawiać się zmarszczki, skóra traci elastyczność. Z upływem lat, także i  kolagen przemieszcza się do głębokich warstw skóry, na skutek czego, wiotczeją mięśnie i w efekcie włóknista tkanka tłuszczowa wraz ze skórą zaczynają „się luzować”. Kombinacja powyższych elementów przyczynia się do powstawania fałd skórnych na powierzchni dłoni w okolicach stawów. Rezultatem utraty elastyczności skóry są ponadto zmarszczki i pojawiające się obszary przesuszonej skóry, na której uwidaczniają się odseparowane płatki skóry. Dłonie w dotyku stają się szorstkie i niemiłe.

Przy pierwszych oznakach starzenia się skóry zauważamy, że traci ona elastyczność i bardzo szybko przesusza się. To sygnał, że czas zająć się jej stanem. Bardzo skuteczną terapią nawilżającą jest wprowadzenie w warstwę śródskórną dłoni stabilizowanego kwasu hialuronowego pochodzenia niezwierzęcego. Minimalna modyfikacja cząsteczek tego kwasu, zapewnia długotrwały efekt estetyczny oraz bezpieczeństwo przeprowadzenia zabiegu. Jest on ukryty pod komercyjną nazwą „Hydrobalans” i wykonywany przy użyciu bardzo delikatnych preparatów na bazie kwasu hialuronowego - Restylane Vital® i Restylane Vital™ Light.

Do przeprowadzenia procedury, używa się specjalnego aplikatora, który wprowadza preparat na odpowiednią głębokość, co zwiększa bezpieczeństwo zabiegu. Procedura nie jest bardzo bolesna, odczuwalne są tylko delikatne ukłucia, które można wyeliminować stosując odpowiednie żele znieczulające. Może być ona przeprowadzana u osób każdym wieku. Dla otrzymania optymalnego efektu nawilżenia i odmłodzenia warto jest poddać się terapii składającej się z 3 zabiegów wykonywanych w odstępach od 2 do 4 tygodni. Indywidualny program zabiegów należy uzgodnić z lekarzem.

Dzięki charakterystyce kwasu hialuronowego zapewnia on utrzymywanie odpowiedniej ilości wody i naturalnej wilgotności skóry. W rezultacie skóra na dłoniach staje się jędrniejsza i posiada młodzieńczy wygląd. Dobrymi stronami zastosowania „Hydrobalansu” są:
- łatwość aplikacji,
- relatywna bezbolesność zabiegu,
- komfort i sterylność zabiegu,
- możliwość stosowania go u osób w różnym wieku,
- zwiększenie objętości skóry,
- naprężenie skóry,
- uelastycznienie i głębokie nawilżenie skóry,
- widoczne odmłodzenie skóry utrzymujące się około 12 miesięcy.

Wśród przeciwwskazań do wykonania tego zabiegu znajdują się z kolei:
- skłonności do powstawania blizn,
- choroba nowotworowa,
- ciąża i okres karmienia piersią,
- zaburzenia krzepliwości krwi,
- stany zapalne skóry,
- uczulenie na kwas hialuronowy,
- choroby autoimmunologiczne.

Dorota Bylica
(www.imagebydorota.co.uk)