Słówko o zimowych zabiegach - Nasz Swiat
26
Cz, maj

Zdrowie i uroda

Zważywszy na fakt, że słońce nie grzeje już tak intensywnie jak latem, wszystkie zabiegi złuszczające naskórek są jak najbardziej wskazane. Decydując się na tego typu oczyszczanie, należy wybrać jeden z zabiegów: złuszczanie mechaniczne (mikrodermabrazja) i chemiczne (kwasami owocowymi), o zastosowaniu którego, powinna zdecydować kosmetyczka, określając rodzaj skóry danej klientki.

Paniom z tłustą skórą zalecany jest peeling chemiczny, czyli zabieg dokonywany najczęściej z użyciem kwasów owocowych. W jego trakcie, następuje zwężenie porów skórnych, które sprawia, że skóra jest pięknie napięta i czysta. Uwaga, należy pamiętać, że czasie zabiegów z kwasami owocowymi nie stosuje się dodatkowego oczyszczania skóry.

Dla cery delikatnej, wrażliwej, suchej oraz mieszanej, doskonały będzie peeling mechaniczny. Można go zastosować także w przypadku skóry z pękającymi naczynkami, jednak wówczas należy przeprowadzić go tylko przy użyciu kryształów kordunu jako „frezarki”. Urządzenie to ma kontrolowaną ilość obrotów i głębokość pracy, natomiast zabieg peelingu diamentowego ma zazwyczaj jednakowe natężenie i jednakową moc pracy, co dla skóry wrażliwej i z tendencją do pękających naczynek może być mało przyjemne. Poza tym, część zasysająca złuszczony naskórek ma dużą powierzchnię, co może spowodować dodatkowe pękanie naczynek.

Tanim kosztem, zabieg oczyszczania skóry można wykonać samodzielnie w domu, z wykorzystaniem proszku do pieczenia, zmieszanym z mleczkiem do zmywania makijażu (½ łyżeczki proszku + 2 łyżeczki mleczka, zmieszać i masować powstałym specyfikiem dokładnie umytą twarz, szyję i dekolt przez około 2 minuty, nie pocierać zbyt intensywnie). Po takim zabiegu, warto zastosować odpowiednio dobrane do cery serum, które wniknie w głąb świeżego naskórka, bądź też nałożyć odżywczą maskę lub warstwę z wazeliny żółtej. Taka maska działa jak bandaż, który okrywa całą twarz, szyję i dekolt sprawiając, że rankiem cała skóra jest idealnie gładka i miękka jak aksamit.

Dla pań, które są w ciąży, aby zapobiec pęknięciom naskórka, godne polecenia są masaże brzucha, pośladków, ud i piersi (najlepiej przy każdym prysznicu), specjalną szczotką. Na zakończenie tego zabiegu, także warto posmarować ciało żółtą wazeliną, o której cudownych właściwościach już nie raz wspominałam.

Dorota Bylica
(www.imagebydorota.co.uk)