Tajniki udanego demakijażu - Nasz Swiat
29
Śr, czerwiec

Zdrowie i uroda

To podstawowy element każdego zabiegu na twarz i jej pielęgnacji. Jego głównym zadaniem jest usunięcie ze skóry wszelkich zanieczyszczeń, ale tak żeby nie pozbyć się jej naturalnej bariery ochronnej. Stąd właśnie w salonach kosmetycznych unika się stosowania wody z kranu do zmywania twarzy oraz zwykłego mydła, które ma odczyn zasadowy niszczący z natury kwaśną hydrolipidową warstwę naskórka.

Ale demakijaż jest wykonywany nie tylko do zmycia makijażu. Przez cały dzień zbiera się na skórze twarzy brud, kurz, pot i inne zanieczyszczenia. W związku z powyższym, bardzo ważne jest także zadbanie o kondycję skóry, zwłaszcza przygotowując się do snu. W nocy, nasza skóra regeneruje się i jej pory powinny być dokładnie oczyszczone, tak aby nie powstawały groźne na niej zmiany.

Demakijaż sam w sobie jest niemalże zawsze wstępem do każdego zabiegu kosmetycznego. Dodatkowo powinien być on przeprowadzany jako podstawowy zabieg pielęgnacyjny wieczorem i rano.

Do jego wykonania można wykorzystać mleczko, płyn miceralny, żel do mycia (piankę), płyn do oczu i ust.

1. Mleczko - jest jednym z najpopularniejszych produktów do demakijażu. Stanowi ono mieszaninę tłuszczu, wody i emulgatorów, które usuwają brud. Mleczko nakładane jest grubą warstwą na skórę za pomocą wacika. Następnie ścierane jest wacikami, aż do momentu, kiedy wacik będzie czysty.

 

2. Płyn miceralny - to kosmetyk o płynnej konsystencji, szczególnie zalecany dla skóry naczynkowej. Małe cząsteczki (micele) przyciągają brud ze skóry. Może on zastąpić tonik i płyn do zmywania oczu. Nakładany jest wacikiem, a następnie twarz przecierana jest do uzyskania czystego wacika.

3. Żel do mycia twarzy  - w bardzo prosty sposób pomaga pozbyć się ze skóry wszelkich zabrudzeń oraz makijażu. Żele do mycia twarzy zalecane są do cery tłustej i trądzikowej. Pod wpływem wody żel zmienia się w piankę, która zmywa brud, makijaż oraz tłuszcz. Stosując żel najpierw delikatnie zwilża się twarz wodą, a następnie wilgotnymi dłońmi masuje się skórę twarzy. Po zmyciu twarzy wodą można dodatkowo zastosować tonik do skóry oczu i ust. Ostatnio na rynku pojawiły się równie skuteczne pianki do zmywania twarzy. Buteleczka z tego rodzaju kosmetykiem wypełniona jest płynem, który podczas dozowania zmienia się w piankę. Piankę nakłada się na skórę twarzy, a po około jednej minucie zmywa się ją. Po jej zastosowaniu skóra jest perfekcyjnie oczyszczona.

4. Płyn do oczu i ust - zalecany jest w szczególności dla kobiet, które preferują malować się kosmetykami wodoodpornymi lub mają bardzo wrażliwe oczy. Płyny do oczu i ust łagodnie usuwają wszelkie malowidła.
Plusem regularnego stosowania demakijażu, przeprowadzanego za pomocą stworzonych do niego kosmetyków jest fakt, iż nie odtłuszcza on nadmiernie skóry.

Bardzo delikatne okolice twarzy wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Często skóra wokół oczu pomijana jest podczas zabiegów kosmetycznych, bowiem różnego rodzaju preparaty charakteryzują się zbyt mocnym działaniem i nie zaleca się ich do nakładania na wrażliwą, cienką skórę. Do zabiegów na delikatnych obszarach twarzy można stosować m. in. kwas mlekowy. To bardzo prosty i bezpieczny zabieg kosmetyczny, wykorzystujący niedrogi preparat na bazie naturalnego składnika, jakim jest kwas mlekowy. Korzystnie oddziałuje na skórę wokół oczu poprzez:
- zapewnienie utrzymania kwasowości skóry na poziomie 5,5 - 6,0 ph,
- nawilżenie skóry,
- stymulowanie syntezy ceramidów,
- regulowanie wydzielania łoju,
- wyrównywanie kolorytu skóry,
- zmniejszanie spójności między martwymi komórkami warstwy rogowej naskórka tzw. korneocytami,
- wzmacnianie struktur kolagenowych,
- stymulowanie produkcji elastyny.

Delikatny preparat na bazie kwasu mlekowego jest nakładany cienką warstwą na okolicę oczu. Osoba poddawana zabiegowi pozostaje w pozycji leżącej z nałożoną maską na około 30 minut. W końcowym etapie zabiegu, skóra okolicy oczu jest dokładnie oczyszczana i masowana. Następnie wciera się w nią kremy nawilżające.

Ten prosty i bezbolesny zabieg nie tylko odmładza wygląd skóry wokół oczu, ale również jest doskonałym relaksem i odprężeniem dla człowieka. Ponadto, do głównych pozytywnych efektów możemy zaliczyć: uelastycznienie skóry, rozjaśnienie przebarwień, wygładzenie zmarszczek, wzmocnienie i regenerację skóry.

Dorota Bylica
(www.imagebydorota.co.uk)