Zdobienie paznokci techniką 3D - Nasz Swiat
26
Cz, maj

Zdrowie i uroda

Zdobienia 3D (trójwymiarowe) są niezwykle popularną metodą upiększania paznokci. Wykorzystując tą technikę można tworzyć wiele fantazyjnych i oryginalnych wzorków. Najczęściej są to kwiatki, jednak mogą być to równie dobrze słoneczka, listki, serduszka, gwiazdki, gałązki, czy rybki. Wzory mogą być też bardziej lub mniej wypukłe, w zależności od potrzeby.

Zdobienia techniką 3D można wykonywać przy każdej technice przedłużania paznokci, jednak najbardziej rozpowszechnione są zdobienia trójwymiarowe przy użyciu kolorowego akrylu, na paznokciach akrylowych. Jest to specjalny typ akrylu, przystosowany do takich właśnie zdobień – jest bardziej plastyczny od zwykłego akrylu, co umożliwia precyzyjne uformowanie pożądanego kształtu.

Technika zdobienia trójwymiarowego opiera się na pewnym schemacie i kilku trikach, które pozwalają na wyczarowanie bajecznych wzorków: przede wszystkim, ważny jest odpowiedni dobór pędzelka. Od tego narzędzia wiele zależy, a do tej techniki należy wybierać maksymalnie zaostrzone pędzelki (szpic). Polecam pędzelek Kolinsky.

Zdobienie zawsze rozpoczyna się od nałożenia malutkiej kulki akrylu na paznokieć, następnie kuleczkę tę można: rozpłaszczyć i uformować płatki, nakłuć i zwinąć formując rureczki, wyżłobić wykałaczką, ukształtować paseczki lub świderki; niezwykle ważne jest panowanie nad plastycznością akrylu – nie może być on ani zbyt wyschnięty, ani zbyt płynny.

Oto efekt:

 

 

 

 

 

 

 

 

Agnieszka Podjacka
Facebook: Aganails