IMPERIUM ROMANUM partnerem „Naszego Świata” - Nasz Swiat
04
So, grudzień

Historia

Strona IMPERIUM ROMANUM: http://imperiumromanum.edu.pl/ poświęcona jest historii Starożytnego Rzymu. Na obecny stan rzeczy IMPERIUM ROMANUM posiada najwięcej informacji pośród stron zajmujących się tą tematyką i jest największą polską stroną o Starożytnym Rzymie. Głównym celem witryny jest stworzenie ogromnej bazy informacji o Imperium Romanum i propagowanie tejże wiedzy poprzez internet.

Zaczęło się to jeszcze w czasach gimnazjalnych, kiedy historia była już przedstawiana w szerszym zakresie. Ewidentnie moją największą uwagę na lekcji zwróciły rzymskie legiony oraz sposób ich walki. I właśnie od tego się zaczęło.

Stopniowo rozpocząłem zgłębianie wiedzy z zakresu spraw wojskowych Starożytnego Rzymu, co z czasem przerodziło się w prawdziwą pasję, nie tylko wojskową. Informacje z Internetu były relatywnie uzupełniane o wiedzę książkową. I kiedy okazało się, że w Internecie nie ma praktycznie ani jednej polskiej strony traktującej o Antycznym Rzymie naszła mnie idea stworzenia własnego portalu. Początki były trudne, głównie z powodu mojej słabej wiedzy z zakresu HTML.

Nad Imperium Romanum pracuje od 2004 roku i oprócz samej wiedzy udoskonalam także sferę wizualną witryny. Liczę że w przyszłości uda mi się stworzyć naprawdę ogromny zbiór wiedzy o Starożytnym Rzymie.

Jakub Jasiński