Dlaczego warto pojechać do Kalabrii - Nasz Swiat
01
Śr, grudzień

Obserwatore.eu

Pomimo długiej, bogatej historii i pięknej scenerii, Kalabria jest jednym z najmniej eksplorowanych przez turystów regionem we Włoszech. Właśnie dlatego dziś tam zaglądniemy.

Kalabria jest południową częścią tak zwanego ” Mezzogiorno „czyli południa (mezzo= połowa, giorno=dzień), które obejmuje też regiony Abruzja, Basilicata,  Molise, Apulia i Sycylia. Była pod panowaniem prawie każdej cywilizacji – greckiej, rzymskiej, bizantyjskiej, aragońskiej, normańskiej, hiszpańskiej, francuskiej, Saracenów, Wandalów, Burbonów.

Region jest wielkości Małopolski (15 tys m²) tylko, że nieco rozciągniętej: półwysep mierzy 240 km długości, choć w najwęższym miejscu ma zaledwie 32 km szerokości. Do wybrzeża, w najgorszym razie, jest 50 km.  Poza linią wybrzeża wnętrze półwyspu jest górzyste przez co jest malowniczo i widokowo. A w bardziej gorące dni można zamieszkać wyżej – na początku maja w niektórych zalesionych miejscach leży jeszcze śnieg, a przecież od już upalnego wybrzeża było zaledwie 50km(!).

Czytaj dalej>>