Polscy Blogerzy we Włoszech czyli informacje z pierwszej ręki - Nasz Swiat
23
N, styczeń

Obserwatore.eu

Najciekawsze blogi o Włoszech z Włoch.

 

Czy podróżując lubicie poznawać miejscowych, którzy świetnie znają okolicę, lokalną kulturę i kuchnię? Którzy są skarbnicą wiedzy o regionie i chętnie Was zaprowadzą w miejsca, o których nie przeczyta się w przewodnikach? Którzy zaprowadzą Was do najlepszej trattoria w mieście i wezmą na najlepsze imprezy w okolicy?

A czy wiecie ile wspaniałych Polek i Polaków mieszka we Włoszech? Ba! Nie tylko mieszka ale i pisze o Włoszech na swoich blogach.

Pomyślałam, że warto wykorzystać fantastyczny kapitał wiedzy i doświadczenia osób, które znają Włochy od podszewki, a własne regiony jak własną kieszeń. :)

Stąd właśnie wziął się pomysł na projekt Polscy Blogerzy we Włoszech czyli informacje z pierwszej ręki. W ramach tego cyklu będę Wam prezentować najciekawsze blogi o Włoszech z Włoch i wypytywać o najlepsze, najciekawsze, najsmaczniejsze i najpiękniejsze NAJ w regionie.

Szlaki przeciera Agnieszka, która zgodziła się jako pierwsza zaprezentować swój region. :)

Dolina Aosty

jest najmniejszym regionem Włoch godnie reprezentującym swój kraj na trójstyku francusko-włosko-szwajcarskim. Rozciągając się u stóp Mont Blanc i Matterhorn kusi malowniczym alpejskim krajobrazem i świetną infrastrukturą turystyczną. Mam wrażenie, że pomimo znakomitego położenia, bajkowych widoków i świetnej oferty dla aktywnych region pozostaje na uboczu głównych tras turystycznych Włoch. Nie mam pojęcia dlaczego. I dlatego jako pierwszą do udziału w projekcie poprosiłam Agnieszkę, która w tym regionie mieszka już od 9 lat i dzieli się z nami swoim odkrywaniem Aosty na blogu http://ciekawaosta.pl/.

Czytaj więcej >>