Rzym, Mediolan, Florencja, Bolonia, Neapol – moje ulubione punkty widokowe - Nasz Swiat
04
So, grudzień

Obserwatore.eu

Czy zastanawialiście się z jakich miejsc fotografowie robią najpiękniejsze panoramy miast włoskich? Pocztówki oddające  wspaniałe widoki Rzymu, Florencji,  Neapolu… Dziś zapraszam na spacer ich śladami.

A oto przewodnik kartograficzny. Wystarczy klik i pojawia się nazwa, można też przesuwać, pomniejszać i wędrować pomiędzy miastami.

Wzgórze Gianicolo

Rzym

Wzgórze Janiculum 

Wzgórze Janiculum lub Gianicolo jest też uważane za ósme wzgórze Rzymu – w nawiązaniu do słynnych siedmiu wzgórz, wokół których zbudowano starożytny Rzym. Jest drugim co do wysokości wzgórzem Rzymu, położonym nieco z boku centrum miasta.

Tu nakręcono pierwsze sceny filmu, który wzbudził powszechne zachwyty i zebrał wiele nagród, w tym Oskara (2014) za najlepszy film nieanglojęzyczny: La grande bellezzaZnajdujące się po drugiej stronie rzeki od centro storico Janiculum ma wspaniałe widoki na miasto: Bazylikę Świętego Piotra, Panteon, Schody Hiszpańskie… Warto tu przyjechać nie tylko dla widoków ale również żeby odpocząć od zgiełku miasta w spokojnym, malowniczym parku.

Czytaj dalej>>