Poradniki - Nasz Swiat
28
Wt, czerwiec

Wszystko co trzeba wiedzieć o przenoszeniu dziecko z zagranicznej szkoły do polskiej po powrocie z emigracji.

Rodzice zawsze mają wiele spraw do ogarnięcia, a jeszcze więcej w okresie, gdy organizują powrót rodziny do Polski. Jak postępować, żeby zadbać o wszelkie formalności przy przeniesieniu dziecka do polskiej szkoły i nie stracić przy tym głowy?

Zdecydowałeś się na powrót do Polski i masz przyznany zasiłek dla osób bezrobotnych za granicą? Czy stracisz przysługujące Ci świadczenie, jeśli wrócisz do kraju?

Decyzja o powrocie do kraju bardzo często związana jest z wieloma trudnymi wyborami. Przebywając przez dłuższy okres na emigracji, większość osób zaczyna gromadzić przedmioty użytku osobistego, z którymi potem ciężko się rozstać. I tu pojawia się problem: co ze sobą zabrać, z czego zrezygnować? Po wstępnych oględzinach okazuje się, że raczej wszystko by nam się przydało. I co wtedy? Do tego dochodzi jeszcze kwestia przewozu określonych rzeczy, zapłaty cła na przejściu granicznym. Co zatem można ze sobą zabrać , aby nie narazić się na zbyt duże koszty?

Życie za granicą może być bardzo ekscytujące i wymagające, jak i zarówno pełne obaw, stresu i tęsknoty za domem. Ponadto możesz się poczuć bezradny, samotny, zagubiony w szczególności, gdy planujesz swoją karierę i życie w nowym kraju. Jest wiele osób, w szczególności kobiet, które cierpią w samotności, zarówno nie pytając o pomoc, bo nie wiedzą jak ją zdobyć, gdzie lub kogo zapytać.

Więcej artykułów…