Wiosenne porządki, czyli jak wprowadzić zmiany w swoim życiu zawodowym i osobistym - Nasz Swiat
21
Śr, kwiecień

Poradniki

 Jeśli jesteś w wiosennym nastroju i chcesz dokonać zmian, oto 5 sposobów na to, jak wiosennie uporządkować swoje życie zawodowe i osobiste.

 

Wiosna już za oknem. Kwiaty kwitną i drzewa się zielenią. Wiosna przychodzi wcześniej do Włoch, co z pewnością sprawia nam wszystkim dużo radości.

Ta przepiękna pora roku kojarzy nam się z odnową, zmianami w naszym życiu zawodowym i osobistym, jak również z wiosennymi porządkami lub nawet nową fryzurą.

Jest to również czas na podjęcie nowych wyzwań, uzyskanie awansu, rozpoczęcie nowej działalności gospodarczej czy nowej pracy. Jeśli jesteś w wiosennym nastroju i chcesz dokonać zmian, oto 5 sposobów na to, jak wiosennie uporządkować swoje życie zawodowe i osobiste.

 

1. Twoja przyszłość. Jaka jest twoja idealna wizja kariery? Gdzie widzisz siebie za 6 miesięcy? Co będziesz robić? Jak będzie wyglądać twoje życie? Pierwszym krokiem jest określenie wymarzonej wizji twojej kariery lub życia. Możesz to zrobić za pomocą tablicy marzeń lub po prostu opisać, jakie są twoje marzenia i cele. Pomoże Ci to w uzyskaniu klarowności wobec życia, jakie pragniesz dla siebie stworzyć.

 

2. Twoja przyszła kariera lub nowa praca. Napisz własny opis stanowiska lub opisz swój własny pomysł na biznes. Ile godzin chcesz pracować? Jaki rodzaj pracy pragniesz wykonywać? Z kim chcesz współpracować? Kim są twoi klienci? Jakie są twoje cele finansowe, czyli ile chcesz zarabiać? Jakie będą twoje obowiązki? Wyobraź sobie, że twój przyszły pracodawca prosi Cię o przygotowanie opisu stanowiska twoje pracy lub jeśli zastanawiasz się nad pracą na własną rękę, możesz wstępnie napisać twój plan biznesowy.

 

3. Twój plan działania. Jestem zwolenniczką planów działania. Mimo że nie zawsze się do nich dostosowuje i czasami nie udaje mi się osiągnąć wszystkich wyznaczonych sobie celów, skuteczny plan działania, jest doskonałym narzędziem do pomiaru własnych postępów. Jakie kroki możesz podjąć już dziś, aby uzyskać swoją wymarzoną pracę? Może czas na to, aby zaktualizować swoje CV lub udoskonalić swoje umiejętności wymagane w danej pracy? Nauczyć się nowego języka?

Jeśli zaczynasz własny biznes, może zastanawiasz się jak przetestować swój pomysł lub wprowadzić nowy serwis? Stwórz swój plan działania i podejmij pierwsze kroki.

 

4. Twoje obawy i przeszkody. Nie ma wątpliwości, na twojej drodze do zmiany napotkasz dużo przeszkód i czasami będziesz mieć wiele wątpliwości co do twoich decyzji. Zmiana może wywołać w Tobie radość i chęć do działania, jak również lęk i zastój. Jeśli zmiana ścieżki kariery, szukanie nowej pracy lub rozpoczęcie nowego biznesu wywołuje w tobie strach, ale w głębi duszy wiesz, że jest to właściwy kierunek dla ciebie, nie czekaj i zacznij działać. Oczywiście nie skacz na gorącą wodę, aby się nie sparzyć, ale opracuj skuteczną strategię działania i podejmuj małe kroki.

 

5. Twój wolny czas, czyli zwolnij tempo. Jeśli czujesz się przytłoczony wszystkimi możliwościami i zadaniami, najlepszą rzeczą do zrobienia jest zwolnienie tempa. To może okazać się dużym wyzwaniem, jednak zwolnienie tempa i znalezienie czasu na odpoczynek, da po sobie znać w przyszłości, gdyż pomoże Ci naładować akumulatory, zregenerować siły i nabrać więcej energii.

 Jeśli potrzebujesz więcej czasu na rozmowę z klientem, daj sobie więcej czasu. Jeśli potrzebujesz więcej czasu, aby zaktualizować swoje CV, daj sobie więcej czasu. Jeśli potrzebujesz więcej czasu, aby odpowiedzieć na e-maila, poświęć na to więcej czasu. Skup się na twoich priorytetach, najważniejszych krokach i zadaniach.

 

Jeśli uważasz, że nadszedł czas na wiosenne uporządkowanie swojej kariery lub chcesz wprowadzić kilka drobnych zmian w swoim życiu osobistym, te proste wskazówki pomogą Ci, spojrzeć świeżym okiem na twoją obecną sytuację i wprowadzić pewne pozytywne i skuteczne zmiany.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak możesz wyznaczyć swoje cele zawodowe oraz opracować skuteczny plan ich realizacji, to zapraszam Cię serdecznie na moją stronę http://dmcoaching.eu/pl/, gdzie możesz ściągnąć Darmowe Ćwiczenia Coachingowe!

 

Dominika Miernik

Psycholog biznesu, Coach rozwoju zawodowego i osobistego

 

Od kilku lat interesuję się rozwojem zawodowym i osobistym. Prowadzi sesje coachingowe dla klientów indywidualnych oraz organizacji. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z coachingiem kariery i coachingiem międzykulturowym. Jej pasją jest pomoc ludziom w odkrywaniu wymarzonej ścieżki kariery oraz adaptacji w nowym kraju. Celem jest podniesienia jakości życia i satysfakcji z wykonywanego zawodu.