Tell us your story Konkurs UE dla przedsiębiorców - Nasz Swiat
25
Pt, wrzesień

Polska

„Tell us your story” to konkurs organizowany w ramach Forum Rynku Wewnętrznego, które odbędzie się w dniach 2-4 października br, w Krakowie.

Jest to wspólne przedsięwzięcie Parlamentu Europejskiego, Komisji Europejskiej oraz polskiego rządu w czasie polskiej Prezydencji.

Celem tego konkursu jest zebranie "rzeczywistych dowodów" korzystania z Jednolitego Rynku przez obywateli, konsumentów i małych i średnich przedsiębiorstw ze wszystkich państw członkowskich UE.

Zgłoszone przez uczestników historie posłużą za punkt odniesienia w dyskusji nt. konkretnych wyzwań, którym muszą sprostać obywatele i przedsiębiorcy na Jednolitym Rynku, która odbędzie się podczas Forum.

Wybrane historie powinny przedstawiać obywateli/przedsiębiorców podejmujących działania na Jednolitym Rynku UE, napotykających na przeszkody utrudniające/ uniemożliwiające im korzystanie z przysługujących im praw.

 

Zidentyfikowanie przedstawionych przeszkód powinno sprowokować podjęcie właściwych działań przez państwa członkowskie (przykładowo: działania legislacyjne, pomoc w egzekwowaniu praw, porady, zmiana praktyki administracyjnej, itd.). Pięciu finalistów z całej Europy zostanie zaproszonych do Krakowa i weźmie udział w prezentacjach poświęconych ich historiom na Forum.

Termin wysyłania zgłoszeń do konkursu upływa 24 czerwca 2011 r.
Więcej informacji na temat konkursu i Forum Rynku Wewnętrznego znajdziecie Państwo na stronach:
http://tellusyourstory.eu/pl i  
http://ec.europa.eu/internal_market/top_layer/single_market_forum_pl.htm

na podstawie komunikatu
Ministerstwa Gospodarki
Departamentu Sprawa Europejskich

" /> " allowfullscreen="true" allowscriptaccess="always">

embed video plugin powered by Union Development