Debiut Boruca w oficjalnym meczu ACF Fiorentiny - Nasz Swiat
23
N, styczeń

Sport

Artur Boruc zadebiutował, we wtorek 26 października, w oficjalnym meczu ACF Fiorentiny. Polak stanął w bramce Violi w meczu z drugoligowym Empoli FC w ramach Pucharu Włoch. Jego drużyna wygrała po dogrywce 1:0, a reprezentacyjny bramkarz popisał się kilkoma dobrymi interwencjami – podał portal onet.pl.

Dla Boruca występ w meczu z Empoli FC był oficjalnym debiutem w barwach Fiorentiny. W Serie A trener Sinisa Mihajlović stawia na Francuza Sebstiena Freya.

Polski golkiper świetnie spisywał się w meczu, w 15. minucie nieprzyjemny strzał oddał Gianluca Musacci, ale Boruc spisał się bez zarzutu. W 90. minucie obronił natomiast strzał Diego Fabbriniego, a dwie minuty po rozpoczęciu dogrywki nie dał zaskoczyć się Franco Signorelliemu.

Fiorentina kontynuuje serię nie najlepszych występów, do których wygraną po golu w drugiej części dogrywki z drużyną Serie B, niewątpliwie trzeba zaliczyć.