Glik ma na swoim koncie pierwszego gola - Nasz Swiat
07
Wt, grudzień

Sport

Kilkanaście dni temu Kamil Glik przeszedł do US Palermo, a w ostatni weekend zdobył gola w drugim występie w sycylijskim klubie. Glik wpisał się na listę strzelców w sparingu z WSG Radenthein (7:0). Były obrońca Piasta zagrał w tym meczu od początku, ponieważ wystąpić nie mógł Cesare Bovo – donosi Futbolnews.pl.
Glik od samego początku spotkania grał w podstawowym składzie. Polak zajął miejsce na środku obrony obok Federico Balzarettiego. W 55. Minucie meczu polski piłkarz wpisał się na listę strzelców.
Polski obrońca może jednak mówić o pewnym szczęściu. Gdyby Cesare Bovo był w pełni sił, to on, a nie Glik, zagrałby od pierwszej minuty. Tak jak w sparingu z Bad Kleinkirchheim, w którym Polak pojawił się po przerwie.
Ostatecznie zespół z Sycylii wygrał spotkanie 7:0. (jam)