Jak przegrać wygrany mecz - Nasz Swiat
25
Pt, wrzesień

Sport

Urszula Radwańska była o krok od swojego drugiego w karierze półfinału turnieju WTA. Niestety w ćwierćfinale turnieju WTA Tour na twardych kortach w Kantonie (z pulą nagród 220 tysięcy dolarów) w trzech setach przegrała z reprezentantką RPA Chanelle Scheepers.

Wszystkie sety Radwańska zaczynała dość słabo. W pierwszych gemach Polka traciła własne podanie i była zmuszona do „gonienia” wyniku. Rozstawiona w Kantonie z numerem 7. Scheepers nie zdołała jej się przeciwstawić jedynie w pierwszej partii, w której uległa 4:6. W drugim secie, Ula prowadziła już 5:3 i dysponowała własnym podaniem. Wydawało się, że ma przeciwniczkę „na widelcu”, ale wtedy za bardzo się rozluźniła i zaczęła popełniać błędy. W rezultacie reprezentantka RPA wyrównała, a potem po tie breaku wygrała seta.
W trzecim secie, przewaga Scheepers nie ulegała już wątpliwości. Zakończył się on porażką Polki 3:6.
O awans do finału Chanelle Scheepers będzie jednak trudno. W półfinale zawodniczka z RPA zmierzy się bowiem z Marią Kirilenko, rozstawioną z „jedynką” Rosjanką, która w rankingu WTA zajmuje 28. miejsce.
Urszula Radwańska zajmuje obecnie 105. miejsce w rankingu tenisistek. Dochodząc w Kantonie do ćwierćfinału zdobyła 70 punktów oraz premię w wysokości 5340 dolarów. (jj)