Kubica chciałby jeździeć w Ferrari - Nasz Swiat
26
Cz, maj

Sport

W wywiadzie dla hiszpańskiego dziennika "El Pais" Robert Kubica stwierdził, że chciałby jeździć w Ferrari u boku swojego przyjaciela Fernando Alonso – czytamy na wp.pl.

Od dłuższegpo czasu w prasie pojawiają się informację mówiące, że Kubica zastąpi w Ferrari Felipe Massę. Jeżdżący w barwach Renault nasz rodak za każdym razem zaprzeczał tym pogłoskom, ale jednocześnie nie ukrywa, że jazda za kierownicą bolidu ekipy z Maranello jest jego marzeniem.
25-letni kierowca zdaje sobie jednak sprawę, że w najbliższej przyszłości nie jest to możliwe. - Mówienie o tym jest nierealistyczne, tym bardziej, że Massa przedłużył kontrakt do 2012 roku - twierdzi w wywiadzie Kubica.

Kubica w ubiegłym sezonie miał już ofertę z Ferrari. Po tym jak podczas GP Węgier poważnemu wypadkowi uległ Felipe Massa dostał propozycje zastąpienia Brazylijczyka. Polak odrzucił ją jednak ponieważ nie gwarantowała mu posady także na kolejny rok. Kubica postanowił więc związać się z Renault, ale zdaniem wielu fachowców prędzej, czy później trafi w końcu do Ferrari.