Kubica na torze jeszcze w tym roku? - Nasz Swiat
21
So, maj

Sport

Menedżer Roberta Kubicy, Daniele Morelli, po ostatniej wypowiedzi właściciela Genii Capital, Gerarda Lopeza, który w wywiadzie dla jednej z rozgłośni radiowych stanowczo stwierdził, że Polak w tym roku nie będzie w stanie wystąpić w wyścigu, podał zgoła odmienne fakty.

Oto, co powiedział Morelli dla BBC Sport:
- Nie proponowałbym zakładu, że Robert nie wróci przed końcem sezonu 2011. To, co powiedział Lopez nie odpowiada informacjom, które my posiadamy. Nie ma podstaw do takich stwierdzeń. (…) Codziennie rozmawiamy z Robertem, wiemy co lekarze mówią, co mówi dr Ceccarelli, który koordynuje proces jego powrotu do zdrowia. Mamy wiele informacji, a to, co Lopez mówi jest sprzeczne z tym, co my wiemy.

Morelli dodał także, że niedługo Polak wejdzie w kolejną fazę rehabilitacji. Będzie ćwiczył na symulatorze i pracował nad powrotem siły.
Powiedział też, że symulator ten będzie jednym z narzędzi, które pozwolą Robertowi ponownie poczuć prędkość. Musi powrócić do swoich normlanych odruchów, które wcześniej wykonywał automatycznie. Nie ma obaw, że jego powrót do zdrowia nie będzie pełny, a przynajmniej na tyle dobry, aby mógł znów usiąść za sterami bolidu F1. (mm)