Kubica w tym sezonie nie wystartuje ale... - Nasz Swiat
25
Pt, wrzesień

Sport

W poniedziałkowy poranek (23 maja)odbyła się konferencja prasowa zespołu Lotus Renault GP, który występuje w "królowej sportów motorowych", czyli Formule 1. Szefostwo francuskiej stajni podjęło decyzje na temat przyszłości Roberta Kubicy.

Szef Lotus Renault GP Gerard Lopez zapowiedział, że po konsultacjach z lekarzami oraz rozmowach z samym zainteresowanym podjęto decyzję, że w tym sezonie nie zobaczymy Roberta Kubica w wyścigach Formuły 1.

Nie wykluczył jednak, że Polak nie będzie mógł zasiąść za kierownicą francuskiego zespołu. Eric Boullier informował, że w najbliższym czasie dojdzie do spotkania z polskim kierowcą, by zacząć planować jego powrót do zespołu. Gerard Lopez z kolei stwierdził jednoznacznie, że w tym sezonie nie zobaczymy Kubicy w zawodach Formuły 1. Dodał jednak, że jest duża szansa, że Polaka zobaczymy na jednym z treningów.

- Prawdopodobnie w któryś piątek tego roku zorganizujemy Robertowi sesję treningową. Jednak jego powrót do startów w tym roku jest niemożliwy - powiedział Lopez.

Przypomnijmy, że dopiero miesiąc temu, 23 kwietnia Kubica opuścił szpital w Pietra Ligure w Ligurii we Włoszech, gdzie przebywał od 6 lutego, gdy trafił tam po wypadku na trasie rajdu samochodowego. - Robert ma za sobą ciężki wypadek i teraz najważniejsze jest, aby wrócił do pełni zdrowia. Jednak kiedy to nastąpi nie wie nikt - ani my, ani on, ani lekarze - przyznał Lopez, którego radiową wypowiedź zacytowała hiszpańska gazeta sportowa "Marca".

opr. Rafał Nordwing na podst.: Internet