Kuszczak do West Bromwich? - Nasz Swiat
04
So, grudzień

Sport

Angielski bramkarz Scott Carson opuścił West Bromwich Albion i podpisał kontrakt z trzecim zespołem ligi tureckiej Bursasporem. Według brytyjskich mediów od tego transferu uzależniona była przeprowadzka z Manchesteru United do WBA Tomasza Kuszczaka.

„Scott był dobrym pracownikiem klubu i życzę mu wszystkiego najlepszego na przyszłość. Przeprowadzka do innego kraju oznacza, że chce poszerzać swoje horyzonty” - powiedział na oficjalnej stronie West Bromwich Albion, menedżer 11. zespołu ostatniego sezonu Premier League, Roy Hodgson.

Według informacji „Daily Mirror”, szkoleniowiec ma przeznaczyć dwa miliony funtów z tego transferu na pozyskanie z Manchesteru United Kuszczaka.

29-letni Polak do Anglii trafił w 2004 roku z Herthy Berlin. Pierwszym jego klubem na Wyspach Brytyjskich był w latach 2004 - 2006… West Bromwich Albion. W drugim sezonie był w nim podstawowym bramkarzem i choć drużyna spadła z ekstraklasy, to jedna z interwencji Polaka została uznana przez BBC „paradą roku”.

Za ponad dwa miliony funtów latem 2006 roku trafił do Manchesteru United, gdzie jednak nie zdołał przebić się do pierwszej jedenastki. Był głównie zmiennikiem Edvina van der Sara, rozegrał w barwach „Czerwonych Diabłów” 60 spotkań. Choć Holender po ostatnim sezonie zakończył karierę, Polak zapowiedział w kwietniu, że chce zmienić pracodawcę. (jj)

fot. Wikipedia