Mistrzostwa Europy Seniorów w Wyciskaniu Sztangi Leżąc w Terni - Nasz Swiat
04
So, grudzień

Sport

Polscy sztangiści przywieźli z Włoch 5 medali.

Daniel Miller / foto: Fipl Federazione Italiana PowerliftingOd 9 do 11 sierpnia w Terni trwały 18° Mistrzostwa Europy Seniorów w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. W zawodach uczestniczyło 18 państw i 120 zawodników. W ME wzięli udział także Polacy. Do Terni przyjechało 15 osób wraz z trenerami i sędziami.

„Mistrzostwa cieszyły się wielkim zainteresowaniem ze strony publiczności” napisał na oficjalnej stronie włoskiej federacji PowerLifting prezydent Sandro Rossi.

Jedynym złotym medalistą polskiej reprezentacji został 23-letni Daniel Miller w kategorii do 83 kg. Udało mu się pobić rekord Polski wynikiem 262,5 kg. Grzegorz Nocek uplasował się na 6 miejscu.

Jan Wagiera, w kategorii do 93 kg zdobył dla naszego kraju srebrny medal, wyciskając 290 kg.

Polscy sztangiści z Terni przywieźli także srebrny medal w kategorii do 105 kg. Hadrysiak Mariusz wycisnął na ławce leżąc  282,5 kg.

W kategorii do 56 kg srebrny medal zdobył legnicki siłacz Dariusz Wszoła. Złoto przegrał jedynie… wagą ciała. Podobny los spotkał Sławka Śledzia. Drugi z naszych reprezentantów w tej kategorii nie zajął czwartego miejsca, przegrał z zawodnikiem Armeni Manukyanem Sevakiem który również zaliczył 167,5 kg,  ale był lżejszy o 0,05kg.

W klasyfikacji ogólnej podczas tegorocznych ME, polska drużyna mężczyzn uplasowała się na drugiej pozycji, zdobywając 843,24 punkty.

W konkurencji kobiet, zawodniczka TKKF Azory Jadwiga Radwańska była jedyną reprezentantką Polski i z wynikiem 120 kg w kat. wagowej do 63 kg uplasowała się na trzecim miejscu zdobywając brązowy medal.