Polska – Irlandia jednak w Dublinie - Nasz Swiat
04
So, grudzień

Sport

6 lutego 2013 roku reprezentacja Polski w piłce nożnej rozegra towarzyskie spotkanie z reprezentacją Irlandii.

Mecz odbędzie się na stadionie w Dublinie. - Cieszę się, że udało się zakontraktować to spotkanie i tym samym wyjść naprzeciw oczekiwaniom kibiców, którzy niezależnie od działań PZPN chcieli, aby do tego pojedynku doszło. Poza tym Irlandczyków i Polaków wiele łączy. Mam nadzieję, że nasi kibice w Dublinie zachowają się tak wspaniale jak Irlandczycy w Polsce podczas UEFA EURO 2012 r. - powiedział Grzegorz Lato.

Polscy kibice liczyli, że do meczu dojdzie w Poznaniu. To w tym mieście Irlandczycy rozegrali większość spotkań w trakcie Euro 2012. Inicjatywa została zaprezentowana na Facebooku. "Zbierzmy jak najwięcej osób, które wesprą akcję organizacji meczu Polska - Irlandia w Poznaniu. Mamy nadzieję kontynuować przyjaźń Polski i Irlandii" pisali internauci. W krótkim czasie ideę zorganizowania meczu w stolicy Wielkopolski poprało 20 tys. osób. Pomimo tak entuzjastycznego odzewu PZPN zdecydował, że spotkanie zostanie zorganizowane poza granicami kraju.

Ostatni pojedynek reprezentacje Polski i Irlandii stoczyły ze sobą 19 listopada 2008 roku. Wtedy to wynik był korzystny dla biało-czerwonych, którzy pokonali piłkarzy z Zielonej Wyspy 3:2. Dotychczas z Irlandczykami Polacy rozegrali 23 mecze, 10 razy wygrywali, 5 razy przegrali i 8 razy był remis.

(op)