Prestiżowa nagroda dla Kubicy - Nasz Swiat
11
Cz, sierpień

Sport

W ostatnią sobotę w Bolonii, Robert Kubica otrzymał nagrodę Caschi d'Oro (Złote Kaski) w kategorii „Najbardziej waleczny kierowca" – podał serwis sportfan.pl.

Polski kierowca skończył tegoroczną rywalizację w F1 dopiero na ósmej pozycji, ale może być zadowolony ze swojej postawy. Mimo że miał dużo słabszy bolid niż kierowcy Red Bulla, Ferrari i McLarena, to od czasu  do czasu potrafił "namieszać" w czołówce. Tak było w Australii, Monako i Belgii, gdzie niespodziewanie stawał na podium.
Nie umknęło to uwadze ekspertów ze świata "królowej" sportów motorowych, którzy na każdym kroku podkreślają talent Polaka i wróżą mu wielką karierę.

Nagrodę przyznają dziennikarze magazynu "Autosprint". Ze wszystkich kierowców nagrodzonych w 35 kategoriach zawodnik Renault zebrał największe brawa. Trofeum wręczył mu Alex Zanardi, który był gościem honorowym imprezy.
Oprócz zawodnika Renault "Autosrpint" uhonorował "Złotym Kaskiem"m.in. Lukę Badoera (całokształt kariery), Andreę Bertoliniego (najlepszy kierowca serii FIA GT), Paolo Andreucciego (najlepszy włoski kierowca rajdowy) i Sebastiana Vettela (najlepszy kierowca świata). Ten ostatni odebrał swoją statuetkę kilka dni wcześniej w Paryżu.