XVIII Maraton Rzymski - Nasz Swiat
21
So, maj

Sport

Z roku na rok Maraton Rzymski staje się coraz poważniejszą imprezą sportową kontynentu. Pierwsze wydania miały charakter prawie amatorski – służyły popularyzacji sportu i promocji turystycznej miasta. Następne przyniosły ważne zmiany: dużych sponsorów i znanych zawodników. O wszystkim niech zaświadczą liczby – w poprzednim wydaniu dobiegło do mety ponad 12 tysięcy zawodników z całego świata! Obok zawodowców ścigających się na klasycznym dystansie 42 km startowali też amatorzy. „Stracittadina ROMAFUN„, czyli lekki, prawie pięciokilometrowy bieg, przyciągnął ponad 100 tyś. uczestników w każdym wieku!

Tego roku obie imprezy będą miały miejsce w niedzielę 18 marca 2012 r. o godzinie 09.00 na Via dei Fori Imperiali (Koloseum). Najpierw wystartują prawdziwi maratończycy, a zaraz za nimi amatorzy niedzielnego biegania. Będzie jak zwykle telewizja, dużo muzyki i atmosfera radosnego święta.

Amatorów zaprasza się do wpisania się na oficjalną listę uczestników i do wykupienia okolicznościowej koszulki (8 €) w przededniach startu ( 15/17.03.2012, godz. 10.00/20.00 – Marathon Village Palazzo dei Congessi, dzielnica Eur, metro B, Piazzale J.F. Kennedy 1).

Więcej informacji: http://www.maratonadiroma.it/