Bossami włoskiej mafii są geje... - Nasz Swiat
10
Pn, sierpień

Włochy

Oczywiście nikt nie twierdzi, że to źle, ale wśród szefów kalabryjskiej mafii są geje. Choć nie afiszują się ze swoimi partnerami, a na miłosne igraszki chodzą w przebraniach.

Homoseksualiści stoją też na czele mafijnych klanów –  donosi włoski dziennik „La Repubblica”. Czy to znaczy, że przez te konserwatywne organizacje – podobnie jak przez świat biznesu i polityki – przewala się wielka tęczowa rewolucja? Nie do końca. Jak ujawnia prokurator z Reggio Calabria, geje, jeśli zostają bossami, to tylko dlatego, że umiejętnie ukrywają swoją orientację seksualną. Deklarują ostentacyjnie swą męskość, m.in. przez większą brutalność, by nie padł na nich bodaj cień podejrzenia o homoseksualizm. Ujawnienie prawdy kosztowałoby ich życie.

Żołnierze mafii często znają ową „mroczną” prawdą o własnych przełożonych, ale nie robią z niej użytku. Kryto na przykład wpływowego bossa, zarabiającego na handlu narkotykami, o którym pisze „La Repubblica”. O jego homoseksualizmie mówili pracujący dla niego szeregowi członkowie mafii, którym założono podsłuchy w ramach dochodzenia. Nie robili jednak z tej sprawy wielkiej sensacji, dzięki czemu ich szef zachował nie tylko stanowisko, ale także głowę. (rj)