Burmistrz miasteczka w Kampanii zastrzelony - Nasz Swiat
19
So, wrzesień

Włochy

Miasteczko Pollica w Kampanii na południu Włoch. Tamtejszy burmistrz, Angelo Vassallo, został zastrzelony w nocy z niedzieli (5 września) na poniedziałek (6 września). Policja bada, czy jest związek między zbrodnią a kłopotami burmistrza z wymiarem sprawiedliwości.

Według policji, do 57-letniego działacza centrolewicowej opozycyjnej Partii Demokratycznej, którego ciało znaleziono w samochodzie, nieznany sprawca oddał około 7 strzałów.

Motywy zbrodni nie są znane. Przeciwko wybranemu w marcu na drugą kadencję burmistrzowi małego, odwiedzanego licznie przez turystów miasteczka koło Salerno w Kampanii, złożono w ostatnim czasie w prokuraturze doniesienie o popełnieniu kilku przestępstw. Media nieoficjalnie podały, że chodzi o wymuszenie haraczu oraz łapówki.

Miejscowy prokurator Alfredo Greco powiedział z kolei, że Vassallo walczył zdecydowanie z przestępczością i zawsze informował o każdym niepokojącym incydencie w swojej miejscowości, która leży na terenie, gdzie notuje się dużą aktywność przestępczości zorganizowanej. (raj)