Czy w Rzymie jutro spadnie śnieg? - Nasz Swiat
19
So, wrzesień

Włochy

Na piątkowy poranek meteorolodzy zapowiadają niewielkie opady śniegu w Wiecznym Mieście. Prognozy te postanowiły wykorzystać punkty bukmacherskie proponując graczom obok zakładów piłkarskich także postawienie pieniędzy na... biały puch. W ostatnich godzinach jednak stawka zakładu o śnieg spadła z 1:15 do 1:12 – podała za mediami włoskimi PAP.

Śnieg w Rzymie jest wydarzeniem wyjątkowym, a jego płatki pojawiają się co kilka lat. Kilkugodzinna śnieżyca w lutym tego roku była pierwszą od 26 lat i już przeszła do historii. W szkołach przerwano wtedy lekcje, aby dzieci mogły wyjść na dziedziniec i zobaczyć śnieg.

Gdyby spadł on w piątek i utrzymał się choć kilka godzin, to nie tylko skorzystaliby na tym gracze, ale piękną oprawę miałaby uroczystość zapalenia świateł na choince na Placu świętego Piotra.

Są również i negatywne strony opadów śniegu w Wiecznym Mieście. Jeżeli sprawdzą się prognozy synoptyków, rzymscy kierowcy wpadną z pewnością w panikę, ponieważ nie są oni przyzwyczajeni do tego rodzaju opadów. (mam)

foto: śnieg w Rzymie w lutym br. / © LaPresse