Święto czarnego kota we Włoszech - Nasz Swiat
19
So, wrzesień

Włochy

17 listopada we Włoszech obchodzono Dzień Czarnego Kota, którego inicjatorem  jest Krajowe Stowarzyszenie Obrońców Zwierząt (AIDAA).

Dlaczego 17 listopada?
Data 17 listopada nie jest przypadkowa. Po pierwsze, jest bliska 1 listopadowi, kiedy czarne koty są szczególnie narażone na śmierć z rąk satanistów dokonujących swoich mrocznych obrzędów w Halowe'en. Po drugie, liczba 17 też, według Włochów, jest bardzo pechowa. Głównym hasłem tegorocznej, piątej z kolei edycji było: „Wszyscy razem przeciwko zabobonom".

Włosi uważają, że czarny kot przynosi nieszczęście, albo przynajmniej pecha. Wiele osób nie poprzestaje na przesądach. Stowarzyszenie Obrońców Zwierząt twierdzi, że w ubiegłym roku trzydzieści tysięcy kotów straciło życie z rąk ludzi, którzy chcieli się na nich zemścić za swoje niepowodzenia. Prezes AIDAA Lorenzo Croce powiedział, że niestety dziś jeszcze piętnaście milionów Włochów uważa, iż czarny kot przynosi pecha.

Wszystkie inicjatywy, mające na celu ochronę czarnego kota rozpoczną się 21 listopada i trwać będą do końca miesiąca. (mam)