Za jedyne 50.000 euro możesz nabyć apartament w centrum Rzymu - Nasz Swiat
20
N, wrzesień

Włochy

Wystarczy posiadać 50.000 euro i można stać się właścicielem apartamentu w samym sercu Wiecznego Miasta przy Panteheonie.

Zanim jednak ktoś zdecyduje się na podpisanie umowy kupna, powinien dobrze się przyjżeć tej niecodziennej okazji. Mieszkanie ma całe… 5 m kwadratowych.

O dziwacznej ofercie nieruchomości napisał obszernie włoski dziennik “Il Giornale”, dając tytuł “Teraz w Rzymie żyje się jak szczury”.

Apartament, może lepiej nazwać go namiotem, znajduje się przy pomiędzy Pantheonem, piazza Venezia I kilkdziesiąt metrów od Palazzo Grazioli, rzymskiej rezydencji Silvio Berlusconiego.

Dziennikarka “Il Giornale” miała okazję zobaczenia nieruchomości i po powrocie do redakcji tak go opisała: “jest tam okno, choć żeby je otworzyć, należy stanąć na łóżku. Wystarczy kilka kroków, by zwiedzić całe mieszkanie”. Okazuje się, że łazienka oddzielona jest od sypialni parawanem.

Pomimo wielkości, mieszkanie wydaje się być atrakcyjne. “Za 50.000 euro w tym rejonie niczego nie kupisz, nawet garażu” – powiedział jeden z potencjalnych nabywców.

Przez ostatnie kilka lat, mieszkanie cieszyło się ogromną popularnością. Za 300 euro miesięcznie było wynajęte przez pracownika banku, parę homoseksualistów, stróża nocnego oraz jubilera.

Ciekawe, czy proponowany na sprzedaż apartament, będzie mógł wejść do Księgi Rekordów Guinessa, jako najmniejszy apartament na świecie? (am)