Dzieci Śląska - dzieciom Włoch. Zbiórka darów dla dzieci ze szkół z rejonów dotkniętych trzęsieniem ziemi - Nasz Swiat
02
So, lipiec

Polska

Nasz nowy portal dostępny jest pod adresem http://naszswiat.it/ 

Od 6 do 19 lutego na Śląsku zbierane będą dary dla osób poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Amatrice, Accumoli i Arquata del Tronto. Rodzinny Blog Podróżniczy "CHMURKI W PODRóżY" jest pomysłodawcą wspaniałej inicjatywy charytatywnej "Dzieci Śląska - dzieciom Włoch" BAMBINI SLESIANI PER ITALIA.   


Nasz nowy portal dostępny jest pod adresem http://naszswiat.it/ 

Już niebawem (od 6-19 lutego) na Śląsku rozpocznie się zbiórka darów dla osób poszkodowanych w trzęsieniu ziemi, szczególnie dzieci i uczniow szkół z Amatrice, Accumoli i Arquata del Tronto, podczas której pomysłodawcy incjatywy będą zbierać pomoce dydaktyczne, ubrania, kołdry, koce oraz środki chemiczne, środki czystości i środki pielęgancyjne. Nie jest to zbiórka pieniędzy ani artykułów spożywczych. Do akcji przyłączyły się uczniowie i rodzice ze szkół w Katowicach. Pomysłodawcy są w trakcie negocjacji i organizacji bezpłatnego transportu darów do rejonu Marche. 

Dlaczego akurat taka inicjatywa? Założyciele bloga "Chmurki w podróży" bardzo kochają włoskie klimaty, często powracali w miejsca dotknięte trzęsieniem ziemi -  Amratrice, Norcia, Arquata. Nieszczęśliwe wydarzenia wzbudziły w nich smutek i wspomnienia, a pomysł by pomóc osobom poszkodowanym stał się z dnia na dzień realnym faktem i celem do osięgnięcia. Osoby o wielkim sercu w Polsce i we Włoszech, wspólnymi siłami kontaktują się z potrzebującymi, organizują poster, logo, zbiórki i całą akcję. 

Chcieć to móc!

Więcej o akcji można przeczytać TUTAJ