Wiadomości - Nasz Swiat
24
So, czerwiec

W 2017 roku możemy spodziewać się wzrostu średniorocznych cen paliw o około 8-12 proc. To może oznaczać, że krótkookresowo, jeszcze przed wakacjami średnie ceny paliw na stacjach w Polsce mogą przekroczyć 5 zł za litr benzyny Pb95 i oleju napędowego – przewiduje Urszula Cieślak z BM Reflex. 

Nowa ustawa dotyczy uczniów szkół polonijnych i nauczycieli. Dzięki rozwiązaniom zawartym w prezydenckiej ustawie każdy uczeń bez względu na to, czy chodzi do szkoły w Polsce, czy chodzi do polskiej szkoły – prywatnej, czy społecznej – gdziekolwiek na świecie otrzyma polską legitymację szkolną i będzie mógł korzystać ze zniżek przysługujących polskim uczniom. „Te przepisy również będą dotyczyć nauczycieli, którzy uczą w tych prywatnych czy społecznych szkołach".

Coraz mniej czasu na rejestrację numerów na kartę. Ten kto chce korzystać z telefonu musi to zrobić do końca stycznia. Z początkiem lutego każdy numer ma być zarejestrowany. Jeżeli nie będzie to przestanie działać. Szacuje się, że do tej pory ten obowiązek zrealizowała połowa osób.