Wiadomości - Nasz Swiat
24
So, czerwiec

Innowacyjną technikę zapłodnienia wdraża jedna z klinik leczenia niepłodności w Katowicach. Zapłodnienie dokonuje się w specjalnej kapsule, umieszczanej w macicy kobiety, a nie w laboratorium – to zasadnicza różnica między nową metodą wspomaganego rozrodu AneVivo a tradycyjnym in vitro.Trwa poszukiwanie par, które bezpłatnie skorzystają z tej metody.

17 sierpnia w sali Filharmonii Narodowej  w Warszawie usłyszeliśmy wersję koncertową opery Belliniego „I Capuleti e i Montecchi” (czyli historię tragicznej miłości Romea i Julii znanej z dramatu Szekspira)  w wykonaniu zespołu Europa Galante  grającym na instrumentach historycznych pod batutą Fabio Biondi.

Najświeższe dane GUS sugerują odwilż w relacjach handlowych ze Wschodem: od trzech miesięcy rośnie eksport polskich produktów do Rosji a od czterech na Ukrainę i Białoruś. I choć prawdziwego sukcesu nie możemy świętować, dopóki na Wschód nie wróci nasza żywność, to na pewno cieszy, że inne branże nie próżnują – wskazują eksperci AKCENTY, instytucji płatniczej realizującej transakcje walutowe eksporterów i importerów.