Różowy październik - Nasz Swiat
06
Pn, lipiec

Wiadomości

Październik od wielu lat uznawany jest na całym świecie za miesiąc świadomości raka piersi.

Rak nie wybiera, atakuje nie bacząc na wiek, piękno, bogactwo czy pozycję społeczną. Może dotyczyć każdej z nas…

Październik od wielu lat uznawany jest na całym świecie za miesiąc świadomości raka piersi.

Symbolem zmagań z rakiem piersi stała się różowa wstążeczka, a jej noszenie to oznaka solidarności z kobietami, które na niego cierpią.

Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi – kalendarzowo obchodzony 15 października – pomaga uświadomić kobietom, że w skutecznym zwalczaniu choroby kluczowa jest przede wszystkim regularna kontrola i wczesna diagnoza.

Drogie Panie, badajmy się i kontrolujmy czy wszystko jest ok! Rak piersi jest najczęstszym nowotworem złośliwym u kobiet.
Nie lekceważmy tego tematu!…

W całej Polsce w październiku odbywają się MARSZE RÓŻOWEJ WSTĄŻKI  i organizowanych jest wiele bezpłatnych akcji zdrowotnych – warto zainteresować się tematem i zadbać o siebie – nikt nie zrobi tego za nas.
Informacje o raku piersi możne znaleźć na stronach:
www.amazonki.net
www.amazonki.com.pl

Przypominamy, że Stowarzyszenie Le Rondini aktywnie włącza się w promocję prewencji raka piersi i od 2012r. w maju, organizuje Polską Drużynę na Race for the Cure Roma (Bieg po Zdrowie - Marsz Różowej  Wstążki) oraz przekazuje informacje o Miasteczku Zdrowia - przygotowanym przez Komen Italia.

Kobietom mieszkającym w Regionie Lacjum polecamy stronę - REGIONE LAZIO - campagna di sensibilizzazione, prevenzione ed educazione sanitaria "Ottobre Rosa” - www.regione.lazio.it/ottobrerosa/ , na której można przeczytać informacje o bezpłatnych akcjach związanych z prewencją raka piersi.

 

Wiele prywatnych klinik i ośrodków zdrowia  oferuje w październiku Mammografię, USG piersi i cytologię po niższych cenach.

 Stowarzyszenie Le Rondini