PZPN zaczyna od logo - Nasz Swiat
26
Cz, maj

Sport

Polski Związek Piłki Nożnej zaprezentował nowe logo. - Za rok EURO 2012 i najwyższy czas, żeby je odświeżyć - powiedział prezes związku, Grzegorz Lato.

Nowe logo PZPN - podstawowy element systemu identyfikacji wizualnej i prezentacji Związku - ma przestrzenny kształt piłki, zarysowany za pomocą dynamicznego układu biało-czerwonych, połyskujących złotem szarf. W górnej części znaku szarfy układają się w kształt głowy orła - symbol polskości i dumy narodowej. Całość nawiązuje do historycznej ciągłości i odwołuje się do najlepszych tradycji piłkarskich prezentowanych w poprzednim logo.

„Dynamizm logotypu, podkreślony przez zwijające się wstęgi, ma symbolizować emocje, rywalizację, otwartość i przejrzystość. Trójwymiarowy potencjał znaku zwiększa jego atrakcyjność i możliwości animacyjne, charakterystyczne dla zyskujących na znaczeniu mediów elektronicznych” - czytamy na stronie PZPN.

O zmianie logotypu Związku pomyślano już w ubiegłym roku - jesienią ogłoszono konkurs, w którym wzięło udział siedem agencji marketingowych specjalizujących się w tzw. „brand design”. Po wyłonieniu trzech najlepszych propozycji z rekomendowanych projektów, w styczniu 2011 roku Zarząd PZPN postawił na Salt Pepper Brand Design. Nowe logo zaprezentowano w ubiegłym tygodniu, na specjalnym pokazie w Warszawie.

- Za rok EURO 2012 i najwyższy czas, żeby je odświeżyć, by nie odbiegało od logotypów innych federacji europejskich - powiedział prezes związku, Grzegorz Lato.
W sumie, od czegoś trzeba zmiany w polskiej piłce zacząć… (jj)

www.thepolishobserver.co.uk