Tour de Pologne we Włoszech - Nasz Swiat
26
Cz, maj

Sport

Nieprawdopodobne ale prawdziwe. Już pod koniec listopada zapadną decyzje w sprawie organizacji dwóch etapów Tour de Pologne w 2012 roku we włoskim Trydencie.

- Rozpoczęcie naszego narodowego wyścigu we Włoszech jest jak najbardziej realne. Szczegóły będziemy ustalać po torowych ME - powiedział serwisowi eurosport.pl Czesław Lang.

Zapewne do końca listopada nie będzie wiadomo, jak mogłaby wyglądać trasa dwóch włoskich odcinków.
- Zbyt wcześnie, by mówić o miastach, w których wyścig mógłby zostać zorganizowany. Będą to zapewne wizytowe miejscowości i najbardziej reprezentacyjne góry dla kolarstwa - stwierdził Lang.

Dlaczego właśnie Trydent?
Region Trydent-Górna Adyga od kilku już lat bardzo mocno promuje się w Polsce. Nasz kraj jest najważniejszym rynkiem zimowej turystyki przyjazdowej w Dolomitach. Oprócz tradycyjnych kampanii reklamy zewnętrznej "Trentino" jest również jednym ze sponsorów wyścigu Dookoła Polski.
- Korzyści byłyby obopólne. Tour de Pologne jest znakomitą okazją do wypromowania włoskiego regionu w Polsce. Z drugiej strony, nasz kraj również zyskałby szansę szerszej promocji za granicą. Przy okazji wyścigu moglibyśmy zorganizować np. polski tydzień w Trydencie - zauważył Czesław Lang.