Zamów bilet na EURO 2012 - Nasz Swiat
29
Śr, czerwiec

Sport

Od 1 do 31 marca będzie można składać zamówienia na bilety na Euro 2012. Już teraz można jednak założyć konto, które jest niezbędne do złożenia zamówienia.

Konto zakłada się www.uefa.com. W górnej części ekranu należy kliknąć zakładkę Euro 2012 a po wyświetleniu się nowego ekranu zakładkę tickets. Następnie wybirać trzeba przycisk ticket portal, który prowadzi do strony, na której można zarejestrować konto. Domyślnie wyświetli się ona w języku angielskim, jednak istnieją także inne wersje językowe: polska, niemiecka, francuska, ukraińska lub rosyjska.

Po kliknięciu przycisku stwórz konto przechodzimy do zasadniczego formularza rejestracyjnego. Wpisujemy tam: adres e-mail, hasło, które będzie obsługiwać nasz profil, imię, nazwisko, narodowość, numer paszportu lub dowodu tożsamości, datę urodzenia, płeć, kraj oraz numer telefonu. Opcyjnie możemy też podać drugi numer telefonu. Możemy też wyrazić zgodę na przetwarzanie naszych danych w celach marketingowych. Jest to jednak zupełnie dobrowolne, ponieważ nie jest to jedna konieczne do zakupu biletów.
Po dokonaniu rejestracji wyświetli się komunikat informujący, że dla pełnej aktywacji konta musimy jeszcze zalogować się na naszym koncie e-mail, gdzie czeka na nas wiadomość z linkiem aktywującym konto. Wiadomość zawiera też numer klienta, którego będziemy używać jako naszego loginu.

Po kliknięciu w link aktywacyjny ukaże się tekst: Pomyślnie stworzyłeś swoje konto na portalu biletowym UEFA EURO 2012. Poniżej wyświetli się również nasz numer klienta i opcja zaktualizuj swoje dane. Będzie ona dostepna przy każdym logowaniu się do systemu.

Zamawianie biletów będzie możliwe między 1 a 31 marca. Nie obowiązuje przy tym zasada im szybciej, tym lepiej. Termin rejestracji i złożenia zamówienia nie ma wpływu na nasze szanse w losowaniu.

Wejściówki można zamawiać na kilka sposobów: jako bilety na pojedyncze mecze, w pakiecie na wszystkie mecze naszej drużyny, na wszystkie mecze grupowe w danym mieście oraz na wszystkie mecze pucharowe w danym mieście. W każdym z tych przypadków możemy złożyć zamówienie na bilety dla maksymalnie 4 osób.