Monika Mączka nominowana do nagrody Polaka Roku w Holandii - Nasz Swiat
18
So, styczeń

Świat

Monika Mączka nominowana do nagrody Polaka Roku w Holandii.


Monika Mączka została nominowana przez przyjaciół i znajomych do prestiżowej nagrody Polaka Roku w Holandii w kategorii Młody Polak Sukcesu. Poniżej prezentujemy sylwetkę młodej, przedsiębiorczej Polki. Również Polacy we Włoszech mogą oddać na nią głos w organizowanym przez holenderską Polonię plebiscycie. (red.)

Monika Mączka - Kobieta Sukcesu mieszkająca w Holandii od 2007 roku. Została nominowana przez przyjaciół, klientów i znajomych do Plebiscytu na Polaka Roku w kategorii Młody Polak Sukcesu, który odbędzie sie 21 listopada w Hilversum.

Organizatorem konkursu jest Fundacja Polonus utworzona w 2011 roku, aby pokazać pozytywny wkład Polaków w życie w Holandii,  a tym samym poprawić wizerunek mieszkającej tu Polonii.

Podobnie jak w ubiegłych latach, zwycięzców wybierze niezależna Kapituła, w której skład weszli przedstawiciele rożnych organizacji działających w Holandii. Kapitule przewodniczy pani Barbara Borys - Damięcka, Senator RP.

Głównym, honorowym patronatem przedsięwzięcia jest Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Hadze. Jednym ze sponsorów jest znane biuro pośrednictwa pracy OTTO Work Force.

Nominowana do nagrody Monika Mączka jest Mistrzem Fryzjerstwa, nauczycielem i egzaminatorem w szkole fryzjerskiej w Holandii.  Wyróżnia sie empatią wobec klientów , ma niepowtarzalny styl oraz charyzmę.  Bliżej zapoznawszy się z biografią pani Moniki (która niebawem ukaże sie na stronach Polonus.nl) można stwierdzić , iż jest osobą niezwykle utalentowaną.

Jej życie nie było usłane różami. Bez najmniejszego wsparcia, nie znając języka wyjechała z kraju w poszukiwaniu lepszego jutra, a tym samym pokazała, że potrafi doskonale radzić sobie z przeciwnościami losu i jest przykładem na to, że dobre myśli i działania nigdy nie mogą przynieść złych skutków.

W roku 2013 została nominowana przez Wella Nl do Master Color Expert Traject. Po eliminacjach przedostała sie do grupy 15 najlepszych. W czasie trwania trajektu, w tym egzaminów na temat psychologii kolorów, pani Monika jako jedyna Polka w Holandii została zakwalifikowana do ścisłego finału zdobywając tym samym tytuł Master Color Expert.

Jako nauczyciel i egzaminator jest bardzo wymagająca i zdyscyplinowana . Bardzo umiejętnie prowadzi zajęcia na temat sztuki fryzjerstwa. Uczniowie ze względu na jej wspaniały warsztat i precyzyjność nazywają ja “Razor Hairdresser - Brzytwa Fryzjerska”.

Pani Monika Mączka jest bardzo niezwykła, godna naśladowania osoba, która w październikowym glosowaniu w pełni zasługuje na wsparcie Polonii z całego świata. Jej życiowe motto brzmi: “Swoje życie możesz ułożyć jak fryzurę lub bukiet kwiatów - pięknie i efektownie”.

Julita Palińska