Nietypowy kalendarz adwentowy Europolu. Pomóż złapać przestępcę! - Nasz Swiat
22
Pn, lipiec

Świat

Dzięki temu nietypowemu kalendarzowi, Europol – Europejski Urząd Policji liczy na pomoc internautów w schwytaniu poszukiwanych w Europie groźnych przestępców.

Akcja Europolu pod hasłem „Pomóż nam uczynić ulice Europy bezpiecznymi przed świętami” ma pomóc w ujęciu groźnych przestępców. Zamiast czekoladek, które zazwyczaj dzieci otwierają każdego dnia adwentu, by zjeść kolejną czekoladkę, w kalendarzu przygotowanym przez Europol znajdziemy zdjęcie oraz dane jednego przestępcy poszukiwanego w Europie. Wśród zdjęć znajdą się także dwa wizerunki Polaków: jednego, który zaatakował ofiarę nożem (ta się wykrwawiła i zmarła), drugiego, który zajmował się handlem narkotykami. Europejski Urząd Policji liczy na to, że dzięki internautom uda się namierzyć groźnych przestępców.

Na stronie agencji czytamy, że zabójców, porywaczy, handlujących narkotykami, a także terrorystów:  – Mordercy, porywacze, terroryści, handlarze narkotyków – wszyscy są albo skazani albo podejrzani o dokonanie poważnych przestępstw.

Niezwykły kalendarz można znaleźć na stronie Europolu: www.europol.europa.eu