Biznes internetowy, czyli jak pokonać kryzys gospodarczy we Włoszech - Nasz Swiat
24
Pt, wrzesień

Włochy

Handel internetowy przyciąga z roku na rok coraz większą rzeszę klientów, którzy mają coraz mniej czasu na chodzenie po sklepach i wyszukiwaniu atrakcyjnych okazji. Wielu z nich przekonało się, że robienie zakupów w sieci jest wygodne (nie trzeba wychodzić z domu, a towar dostarczany jest pod same drzwi) i opłacalne (wielokrotnie towary w sieci kosztują o wiele mniej niż w tradycyjnym sklepie).

 

E-biznes jest także dobrym pomysłem dla osób, które z powodu kryzysu gospodarczego we Włoszech nie są w stanie znaleźć pracy lub nie mają pieniędzy na rozkręcenie tradycyjnego interesu. Założenie własnego sklepu internetowego nie jest trudne, a podstawową zaletą  takiego rozwiązania jest fakt, że nie wymaga ono wysokich nakładów początkowych. Przekonali się o tym także Polacy mieszkający we Włoszech, którzy coraz chętniej zakładają tego typu biznesy.

Jedną z nich jest 22-letnia Monika Koralewska (na zdjęciu), która przeprowadziła się w okolice Bolonii z Poznania i kilka dni temu stworzyła swój mały e-sklep z odzieżą damską Perché cosi moda na znanym portalu społecznościowym.

- Szukam od dłuższego czasu pracy, ale nie jest to łatwe, a ponieważ nie chcę siedzieć bezczynnie w domu, wraz z moim chłopakiem wpadliśmy na pomysł otwarcia tego rodzaju biznesu – mówi Monika w rozmowie z naszą redakcją i dodaje – odkrywam tu życie na nowo, nie boję się przeciwności losu, upadków, bo mam "kłody rzucane pod nogi" przez cały czas.

- Mój sklep powstał z myślą o kobietach – kontynuuje – obecnie jego asortyment jest mały, można w nim kupić bluzki, spodnie, tuniki, szaliki, ale jeżeli moje przedsięwzięcie się powiedzie, z pewnością się rozszerzy.

22-letnia poznanianka postawiła na odzież Made in Italy. - Będąc we Włoszech, chciałam sprzedawać tutejsze wyroby, a nie sprowadzane np. z Chin – tłumaczy.

Czy jej się powiedzie? Nie wiadomo, ale najważniejsze jest, że się nie poddaje i wierzy w to co robi. A to jest już połową sukcesu.

Wszystkie osoby zainteresowane odwiedzeniem sklepu Moniki zapraszamy na profil Perché cosi moda.

Redakcja

 

Jeżeli chcesz opowiedzieć nam Twoją historię osobistego sukcesu we Włoszech, napisz do nas: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.