Doggy bags: Weź resztki jedzenia z restauracji - Nasz Swiat
29
Śr, czerwiec

Włochy

We Włoszech rozpoczęła się operacja rozsyłania do restauracji torebek na resztki jedzenia, znanych na świecie jako doggy bags.

 

We Włoszech rozpoczęła się operacja rozsyłania do restauracji torebek na resztki jedzenia, znanych na świecie jako doggy bags. Inicjatywie tej patronuje Ministerstwo Ochrony Środowiska w ramach walki z marnowaniem żywności.

W tej chwili opakowania trafiają w pierwszej kolejności do lokali w Wenecji Euganejskiej na północy kraju, gdzie zainaugurowano akcję, której celem jest rozpropagowanie zwyczaju zabierania do domu niezjedzonych potraw.

Bezpośrednią przyczyną tej inicjatywy - podkreślono na łamach weekendowego magazynu dziennika „La Repubblica” - był niedawny sondaż, z którego wynika, że jedna czwarta

Włochów uważa taką praktykę wręcz za coś niegrzecznego czy świadczącego o braku dobrych manier.

Aby przekonać Włochów, by przezwyciężyli wstyd i mieli odwagę prosić kelnerów o opakowania na jedzenie, nazwano je „family bag”. Chodzi także o to, podkreśla się, by nie kojarzono

tego zwyczaju z zabieraniem resztek dla psa.
Na następnych rodzinnych torebkach pojawią się też rysunki dzieci, by i one oswoiły się ze zwyczajem zabierania tego, czego nie zjadły przy restauracyjnym stole. (red)

fot. eticamente.net